Америчка морнарица пре рока примила два модернизована разарача класе Арлеигх Бурке

Америчка морнарица примила је пре рока два модернизована разарача — УСС Цхунг-Хоон (ДДГ 93) и УСС Јамес Е. Wиллиамс (ДДГ 95). Бродови су уведени после убрзаног циклуса набавке, планирања и извођења радова у оквиру поморске канцеларије ПАЕ.

Оба разарача успешно су завршила морска испитивања борбеног система, калибрације и проверу после ремонта. Тако су постали други и трећи брод у флоти са системом за електронски напад СЛQ-32(В)7 СЕWИП Блоцк 3, после УСС Пинцкнеy (ДДГ 91).

Програм ДДГ МОД 2.0

Модернизација се спроводи у оквиру програма ДДГ МОД 2.0, намењеног разарачима класе Арлеигх Бурке Флигхт ИИА у средњем делу животног века. Циљ програма је продужење ресурса и подизање борбених способности кроз обнову борбених система, радара и средстава електронског ратовања.

Прва фаза, која је већ завршена на бродовима УСС Пинцкнеy, УСС Јамес Е. Wиллиамс и УСС Цхунг-Хоон, укључује уградњу пакета СЕWИП Блоцк 3, као и измене на систему хлађења и борбеном систему. Те измене припремају бродове за другу фазу, у којој је планирана уградња радара Раyтхеон СПY-6(В)4.

Сарадња индустрије и морнарице

На убрзаном завршетку радова сарађивали су Генерал Дyнамицс НАССЦО, БАЕ Сyстемс и регионални ремонтни центри америчке морнарице. Тај модел сарадње до сада је омогућио да 11 од 12 планираних ремонта буде завршено на време, док је једно одступање износило две недеље.

Америчка морнарица овим темпом за сада избегава проблеме који су пратили модернизацију крстарица класе Тицондерога. Пријем бродова УСС Цхунг-Хоон и УСС Јамес Е. Wиллиамс показује да се ремонт и надоградња површинске флоте сада спроводе у уређенијем ритму.

Које је Ваше мишљење о овоме?

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *