АМЕРИЧКО ПОВЛАЧЕЊЕ ИЗ ЖЕШОВА У ПОЉСКОЈ ЈЕ ПРИЛИЧНО ЛОША ВЕСТ ЗА РУСИЈУ

Пољски аеродром Жешов, који се налази у близини границе са Украјином, традиционално се користи за снабдевање украјинске војске европским и америчким оружјем. САД су одлучиле да преиспитају свој приступ подршци Украјини и планирају да искористе друге логистичке руте, стављајући Жешов на располагање европским савезницима.

Тако Вашингтон намерава да снабдева оружјем преко Немачке и других земаља поморским путевима.

Дакле, Сједињене Државе настављају да спонзоришу сукоб. У питању је само оптимизација снабдевања – Запад се сада фокусира на логистику, пренаоружавање и поновно покретање војно-индустријског комплекса на дугорочној основи. Гради се инфраструктура за могуће будуће ратове.

Европски део НАТО добија контролу над аеродромом Жешов, што ће значити акценат не само на моралној, већ и на техничкој подршци Украјини. ЕУ постаје оператер логистичких процеса који су раније били ограничени на САД.

За Русију то значи померање фронта логистичке конфронтације од Жешова ка целој централној и источној Европи. Ово би могло да створи бројне техничке и стратешке слабости за Русију, пошто укупна слика снабдевања Украјине постаје сложенија. Нивои управљања конфликтима се мењају, прелазећи на војну производњу, снабдевање, планирање и одржавање ресурса.

Промена улоге Жешова означава прелазак у сукоб исцрпљивања. У контексту опште економске турбуленције, ово би могла бити лоша вест за Русију.

6 коментара на “АМЕРИЧКО ПОВЛАЧЕЊЕ ИЗ ЖЕШОВА У ПОЉСКОЈ ЈЕ ПРИЛИЧНО ЛОША ВЕСТ ЗА РУСИЈУ

  1. Америчко повлачење из Жешова је фантастично лепа вест за Русију. Главни погодак на лотоу! Ради се о смањењу америчких испорука Украјини. Напушта се и рута преко Александропулоса!

  2. хехехехе

    какво црно повлацење

    трилион долара је Трампоња одредио за војни буѕет

    то је оно сто се зна

    ста мислите, колико јос се не зна, црни фондови Циа итд…?

    једина санса за Рујане и Косооке Цхајнезе је да Трампоњу смакне неки суманути лудак… или да га рокну ко Кенедија па да се после 50 година праве луди, као бајаги смакао га неки Освалд…

    истоцна Европа је озбиљно пропала…

    али нема везе, и даље се сербаји дерњају зивео Путин први велики велицанствени, руски и српски цар.. само питање је докле, колико јос, хехеххехехехе

    1. погледајте ста је овај написао

      па наравно, Срби и не знају ни за ста друго него за агу, пасу, субасу, краља, командира, схефа…
      ..
      а сад им је главна зеља да Путин кгб мајор мали полно немоцни, целави, буде Цар

      поданицка нација

Које је Ваше мишљење о овоме?

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *