Пољски аеродром Жешов, који се налази у близини границе са Украјином, традиционално се користи за снабдевање украјинске војске европским и америчким оружјем. САД су одлучиле да преиспитају свој приступ подршци Украјини и планирају да искористе друге логистичке руте, стављајући Жешов на располагање европским савезницима.
Тако Вашингтон намерава да снабдева оружјем преко Немачке и других земаља поморским путевима.
Дакле, Сједињене Државе настављају да спонзоришу сукоб. У питању је само оптимизација снабдевања – Запад се сада фокусира на логистику, пренаоружавање и поновно покретање војно-индустријског комплекса на дугорочној основи. Гради се инфраструктура за могуће будуће ратове.
Европски део НАТО добија контролу над аеродромом Жешов, што ће значити акценат не само на моралној, већ и на техничкој подршци Украјини. ЕУ постаје оператер логистичких процеса који су раније били ограничени на САД.
За Русију то значи померање фронта логистичке конфронтације од Жешова ка целој централној и источној Европи. Ово би могло да створи бројне техничке и стратешке слабости за Русију, пошто укупна слика снабдевања Украјине постаје сложенија. Нивои управљања конфликтима се мењају, прелазећи на војну производњу, снабдевање, планирање и одржавање ресурса.
Промена улоге Жешова означава прелазак у сукоб исцрпљивања. У контексту опште економске турбуленције, ово би могла бити лоша вест за Русију.
Америчко повлачење из Жешова је фантастично лепа вест за Русију. Главни погодак на лотоу! Ради се о смањењу америчких испорука Украјини. Напушта се и рута преко Александропулоса!
Ал се ти налупа са овим текстом друже мој
Или је преузео текст од „еу стручњака“или се баш налупетао.
хехехехе
…
какво црно повлацење
…
трилион долара је Трампоња одредио за војни буѕет
…
то је оно сто се зна
…
ста мислите, колико јос се не зна, црни фондови Циа итд…?
…
једина санса за Рујане и Косооке Цхајнезе је да Трампоњу смакне неки суманути лудак… или да га рокну ко Кенедија па да се после 50 година праве луди, као бајаги смакао га неки Освалд…
…
истоцна Европа је озбиљно пропала…
…
али нема везе, и даље се сербаји дерњају зивео Путин први велики велицанствени, руски и српски цар.. само питање је докле, колико јос, хехеххехехехе
ЖИВЕО ПУТИН НАШ ЦАР!!!
ЖИВЕО ПУТИН НАШ ИМПЕРАТОР!!!
погледајте ста је овај написао
…
па наравно, Срби и не знају ни за ста друго него за агу, пасу, субасу, краља, командира, схефа…
..
а сад им је главна зеља да Путин кгб мајор мали полно немоцни, целави, буде Цар
…
поданицка нација
…