Украјина је у ноћи између 2. и 3. јуна извела удар на велики нафтни терминал у Санкт Петербургу и на војни циљ код базе Кронштат, док је погођен и објекат војне индустрије у Тамбовској области. Операције је у вечерњем обраћању потврдио Владимир Зеленски.
Зеленски је навео да је међу погођеним циљевима био Петербуршки нафтни терминал, удаљен око 1.100 километара од украјинске државне границе. Према његовим речима, гађани су и „искључиво војни циљеви“ у бази Кронштат, као и фабрика оружја у Тамбовској области, око 600 километара од линије фронта.
Удар првог дана економског форума
Напад је изведен првог дана Међународног економског форума у Санкт Петербургу 2026. године, годишњег скупа који организује Владимир Путин. Снимци експлозија и великог пожара појавили су се ујутру 3. јуна, док су становници града објављивали фотографије и видео-снимке.
Петербуршки нафтни терминал, смештен у Великој луци Санкт Петербурга на Финском заливу, спада међу највеће руске објекте за складиштење и извоз горива. Према доступним подацима, његов капацитет износи 12,5 милиона тона годишње.
Потврђена активност дронова изнад Лењинградске области
Руске власти су потврдиле активност дронова изнад Лењинградске области. Губернатор Александар Дрозденко саопштио је да је оборено 30 дронова, али није посебно коментарисао удар на Кронштат.
Кронштат, на острву Котлин, око 30 километара западно од Санкт Петербурга, историјска је база Балтичке флоте. Тамо се налазе ратни бродови, подморнице и обалска инфраструктура за подршку флоти.
Као циљ у Тамбовској области Зеленски је означио фабрику оружја коју је украјинска обавештајна служба и раније помињала. Реч је о фабрици „Мичуринск Прогрес“, која производи инструменте и компоненте за ваздухопловну и ракетну индустрију.
кидање меса са полумртве зивотиње
Ако је Русија по теби „полумртва зивтиња“ ста реци о УСРАјини ?
Елем заиста је фрапантно да Путин & Цо не поступају исто ко Иранци ? наместо да им полупају СТАРЛИНК и а сваки „прелет“ т.з. западњацких сателита изнад Усрајине и Русије прогласе (сто јесу) као закану за безбедност и интересе РУ дрзаве… ови упорно млате „празну сламу“ са „заканама“ и т.з. „црвеним линијама“ и „тинејдјерским објавама“ на социјалним мрезама (Медведев и њему слицни).
А такодје несто сто такодје иритира са Руске стране је да никада нисмо видели снимке (без разлике дали се ради о сателитским снимцима ии од снимака „њихових слузбеника на УА терену“ … само слусамо сваки дан „саопстења Захарове или оног из министарства за одбрану“.
Да не гину Руси & њихови добровољци а поготово цивили … ово би било комицно … а у овом слуцају је ТРАГИЦНО.
пс. Вилардце јели има јос дезертера код твоји УСРАјинаца аааа ?
Не брини ти за украјинске дезертере
брини сто ти се Путана укењао и крије се у неком подруму
Вилардце са дебилним провокацијама .. хехех … Боле мене она ствар за твог Путка & његову Цо … али брине ме сто он & његова Цо мрцваре свој народ 4 године у УА и на границама са УА.
Као сто сам вец једном написао постали су одвратни са њиховим „медијским ратним објавама и црвеним линијама“.
Слава РУ народу и војсци који уз заиста велике зртве успевају да остварују са оваквом катастрофицном РУ политиком и ратном стратегијом успехе на фронту.
фала богу, ниси бас толико брљив ко сто је изгледало на први погљед
даклем, јел ти досло из позадине у гљава?
јесил схватио да гину наси људи, наса браца са обе стане
добро, де, досад си сконтао да страдају руси, ускоро цес и да су нам украјинци род родјени
Вилардцхе … вилардцхе … твоји ставови су толико дебилни да могу да се кратко опису … „Ко о цему курва о постењу“. Твоји УСРАјинци су бивси Руси а садасњи „анти-Руси“. Сто висе твојих загноји НОВО РУСИЈУ то це бољи род да бидне. Хехехех
иде време носи бреме
схватицес кад додје прави тренутак
а то це бити кад онај мали целави у Кремљу пандркне