Русија извела више од 1.000 удара дроновима, жестоки напади на Кијев и запад Украјине

Руске оружане снаге су, према јутарњем извештају од 14. маја 2026, у једном дану лансирале више од 1.000 ударних беспилотних летелица по позадинским циљевима Украјине. Током ноћи употребљено је и ракетно наоружање, а појачани удари забележени су по западним областима, железничким чворовима и Кијеву са околином.

Посебно су издвојени дневни удари на зграде СБУ у више региона. Извештај наводи и тешка дејства по Кијеву и околини, без додатних детаља о последицама.

Борбе на више праваца

На сумском правцу групација „Север“ чисти шумске појасеве и напредује ка Бачевску. У Сумском округу јуришне јединице су, како се наводи, напредовале на 19 сектора до 700 метара, док се борбе стрељачким наоружањем воде у Кондратовки, Запсељу и околини.

На харковском правцу иста групација покушава да прошири безбедносну зону у Харковској области. На волчанском правцу руске јуришне јединице су, како се наводи, напредовале на 12 сектора до 950 метара, а борбе трају у шумама Волчанског округа, дуж десне обале реке Волчје, као и код Чајковке и Волоховке.

На јужном делу купјанског правца руске снаге, према извештају, бележе тактичке успехе на више сектора истовремено. Борбе се воде на источној обали реке Оскол, у рејону Кучеровке, Петропавловке и Куриловке, као и за Ковшаровку и Новоосиново, док главну тешкоћу и даље представљају украјински ФПВ дронови.

Напади и цивилне жртве у пограничним областима

Током ноћи, приликом одбијања ваздушног напада на Ростовску област, један дрон је оборен у Волгодонску, више њих у Тулској области, као и изнад Вороњешке области и Крима. Руско Министарство одбране је током дана саопштило да су оборена 92 дрона.

У Брјанској области, у насељима Стара Погошч у Суземском округу и Севск, у ФПВ нападу погинула су два цивила. У Антоновки у Брјанском округу рањени су мушкарац и жена. У Курској области, на путу Риљск–Лгов, у нападу на возило рањен је један цивил.

У Белгородској области, у Бесоновки су у нападу дроном на путнички аутомобил рањена три радника пољопривредног предузећа, од којих је један преминуо у болници. У Разумном је у нападу на возило рањен возач, док је у Јаковљевском округу електрични воз на линији Разумноје–Томаровка исклизнуо после оштећења железничке пруге.

6 коментара на “Русија извела више од 1.000 удара дроновима, жестоки напади на Кијев и запад Украјине

  1. браво брацо руси
    убијате словене
    а ови овде, као овај мики керефики се томе диви
    и не само он
    и онај госн петко несретко је сретан само кад руске бомбе падну на украјинске цивиле
    сваки вам цхас
    које сте зло ви русофили

    1. А ви НАТОфили шта волите? Засипање пијаце и болнице касетним, гађање цивилног воза, гађање школа,… шта вас пали?

      1. пријатељу, није НАТО тема
        него то сто Руси и Путин убијају Словене
        јел мозе то да допре до твог малог мокрог русофилског мозга?
        теско, јел да?

        1. Ниси се оглашавао када су нацисти из Кракена, Ајдара и Азова у Украјинским униформама убијали Руске цивиле и Руску децу широм Украјине, тада је било прихватљиво да се убијају Словени а сада није ??? Толико сте заслепљени, острашћени и пристрасни, толико мрзите Русе да једноставно неможете нормално размишљати …

          1. дакле, ово је мантра ко пресликана из рата у Југославији
            иста прица
            зли Хрвати и остали, убијају невине Србе – напред, брацо, да их бранимо, свете српске земље
            зли Украјинци убијају невине Русе – напред товариси, да бранимо руску територију и руски народ

            у ту сврху послао Путко оног пробисвета Стрелкова да дизе устанак!!! исто ко сто је самозваног капетана Дракцета Слоба слао у Крајину.. и не само њега, кад је видео да нико неце да ратује за њега па је скупио криминални сљам да прави некакве српске гарде…

            5 година гину Словени, Амери не могу да направе орузје колико је потразња велика, цела Европа се ујединила против Путка, добро, де, није Србија…

            зар нисте ви русофили, путинофили, у стању да видите ста ради један матори сенилни кгб каплар????
            јесте, наравно, у стању сте, нисте ви гљупи, али НЕЦЕТЕ
            засто?
            зато сто сте комунисти пре свега, па тек онда Срби
            комунизам, интернационала, СССР, социјализам светски процес, трули зли запад, бомбардовање – пазите, овако то иде – ОНИ нас БОМБАРДОВАЛИ!!!
            – а сто су ВАС бомбардовали?
            нема вам друге, молите бога да вам друг Путко јос дуго позиви
            јер, ако рикне… куку и ЛЕЛЕК

Које је Ваше мишљење о овоме?

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *