Руске оружане снаге су, према јутарњем извештају од 14. маја 2026, у једном дану лансирале више од 1.000 ударних беспилотних летелица по позадинским циљевима Украјине. Током ноћи употребљено је и ракетно наоружање, а појачани удари забележени су по западним областима, железничким чворовима и Кијеву са околином.
Посебно су издвојени дневни удари на зграде СБУ у више региона. Извештај наводи и тешка дејства по Кијеву и околини, без додатних детаља о последицама.
Борбе на више праваца
На сумском правцу групација „Север“ чисти шумске појасеве и напредује ка Бачевску. У Сумском округу јуришне јединице су, како се наводи, напредовале на 19 сектора до 700 метара, док се борбе стрељачким наоружањем воде у Кондратовки, Запсељу и околини.
На харковском правцу иста групација покушава да прошири безбедносну зону у Харковској области. На волчанском правцу руске јуришне јединице су, како се наводи, напредовале на 12 сектора до 950 метара, а борбе трају у шумама Волчанског округа, дуж десне обале реке Волчје, као и код Чајковке и Волоховке.
На јужном делу купјанског правца руске снаге, према извештају, бележе тактичке успехе на више сектора истовремено. Борбе се воде на источној обали реке Оскол, у рејону Кучеровке, Петропавловке и Куриловке, као и за Ковшаровку и Новоосиново, док главну тешкоћу и даље представљају украјински ФПВ дронови.
Напади и цивилне жртве у пограничним областима
Током ноћи, приликом одбијања ваздушног напада на Ростовску област, један дрон је оборен у Волгодонску, више њих у Тулској области, као и изнад Вороњешке области и Крима. Руско Министарство одбране је током дана саопштило да су оборена 92 дрона.
У Брјанској области, у насељима Стара Погошч у Суземском округу и Севск, у ФПВ нападу погинула су два цивила. У Антоновки у Брјанском округу рањени су мушкарац и жена. У Курској области, на путу Риљск–Лгов, у нападу на возило рањен је један цивил.
У Белгородској области, у Бесоновки су у нападу дроном на путнички аутомобил рањена три радника пољопривредног предузећа, од којих је један преминуо у болници. У Разумном је у нападу на возило рањен возач, док је у Јаковљевском округу електрични воз на линији Разумноје–Томаровка исклизнуо после оштећења железничке пруге.
Боже, само да нам је „Вилард“ преживео.
Неко мора да нас засмејава на порталу.
браво брацо руси
убијате словене
а ови овде, као овај мики керефики се томе диви
и не само он
и онај госн петко несретко је сретан само кад руске бомбе падну на украјинске цивиле
сваки вам цхас
које сте зло ви русофили
А ви НАТОфили шта волите? Засипање пијаце и болнице касетним, гађање цивилног воза, гађање школа,… шта вас пали?
пријатељу, није НАТО тема
него то сто Руси и Путин убијају Словене
јел мозе то да допре до твог малог мокрог русофилског мозга?
теско, јел да?
Ниси се оглашавао када су нацисти из Кракена, Ајдара и Азова у Украјинским униформама убијали Руске цивиле и Руску децу широм Украјине, тада је било прихватљиво да се убијају Словени а сада није ??? Толико сте заслепљени, острашћени и пристрасни, толико мрзите Русе да једноставно неможете нормално размишљати …
дакле, ово је мантра ко пресликана из рата у Југославији
иста прица
зли Хрвати и остали, убијају невине Србе – напред, брацо, да их бранимо, свете српске земље
зли Украјинци убијају невине Русе – напред товариси, да бранимо руску територију и руски народ
…
у ту сврху послао Путко оног пробисвета Стрелкова да дизе устанак!!! исто ко сто је самозваног капетана Дракцета Слоба слао у Крајину.. и не само њега, кад је видео да нико неце да ратује за њега па је скупио криминални сљам да прави некакве српске гарде…
…
5 година гину Словени, Амери не могу да направе орузје колико је потразња велика, цела Европа се ујединила против Путка, добро, де, није Србија…
…
зар нисте ви русофили, путинофили, у стању да видите ста ради један матори сенилни кгб каплар????
јесте, наравно, у стању сте, нисте ви гљупи, али НЕЦЕТЕ
засто?
зато сто сте комунисти пре свега, па тек онда Срби
комунизам, интернационала, СССР, социјализам светски процес, трули зли запад, бомбардовање – пазите, овако то иде – ОНИ нас БОМБАРДОВАЛИ!!!
– а сто су ВАС бомбардовали?
нема вам друге, молите бога да вам друг Путко јос дуго позиви
јер, ако рикне… куку и ЛЕЛЕК