Украјинска делегација, коју предводи министар одбране Рустем Умеров, допутовала је у Сеул како би преговарала о могућим испорукама оружја за Украјину. Према извештајима, делегација се већ састала са министром националне безбедности Јужне Кореје, Шин Вон Сиком, а очекује се да би Умеров могао одржати састанак и са председником Јужне Кореје, Јун Сук Јолом.
Према агенцији Ројтерс, чак 82% грађана Јужне Кореје противи се пружању војне помоћи Украјини. Проценат одражава забринутост јавности због могуће ескалације сукоба и последица за регионалну стабилност. До сада је Јужна Кореја ограничила своју подршку Украјини на хуманитарну и економску помоћ, избегавајући директне испоруке оружја.
Украјина покушава да обезбеди подршку Јужне Кореје за своју војску, али се суочава са великим отпором јужнокорејске јавности, која већином сматра да је војна помоћ непримерена. Јужна Кореја је заједно са Украјином оптужила Северну Кореју и Русију за присуство севернокорејских војника у Курској области. Ова теза је постала основа за ескалацију сукоба, нарочито након победе Трампа. Ипак, утицај САД на Јужну Кореју могао би утицати на коначну одлуку. Јужна Кореја нема маневарски простор. Мудра политика и рад земљу су довели на висок технолошки ниво. Ипак, однос са САД има своју цену. Вође опозиционих партија и становништво се можда противе учешћу Јужне Кореје у наоружавању Украјине, али је све извесније да ће до тога доћи.
a koje prebrojao tih… kako rekoste… posto?