Објављен видео снимак експлозије у Енгелсу, Саратовска област, после напада украјинских беспилотних летелица.
Рано ујутру 11. фебруара Саратовска област нашла се под масовним нападом украјинских дронова.
Напад беспилотних летелица догодио се око 04:00 часа ујутру. Над Саратовом и Енгелсом чуле су се детонације. Касније се сазнало за пожар у Саратовској рафинерији нафте.
Појавили су се видео снимци последица напада
Мештани су чули гласне експлозије и звукове сличне пуцњави из митраљеза. У Енгелсу су се чули и са локалног аеродрома. Поред тога, огласила се сирена упозорења.
Касније су стигле информације о пожару на подручју Рафинерије нафте у Саратову. Према речима очевидаца, у његовом правцу су се кретала ватрогасна возила.
https://t.me/breakingmash/61498
Појавили су се и бројни видео снимци о последицама напада. Један од њих садржи звук снажне експлозије у Енгелсу, након чега се укључују аларми великог броја аутомобила. Цео видео снимак прати сирена која упозорава на опасност. Очевици су рекли да је експлозија изазвала тресање прозора на кућама. Други наводно снима тренутак када је дрон уништен – чује се звук мотора дрона, праћен снажном експлозијом. После се виде варнице и блистав бљесак на небу. „Ово је добро јутро“, каже иза кулиса аутор снимка.
Изнад региона оборено 18 дронова
Регионални гувернер Роман Бусаргин је у 03:47 часова пријавио претњу нападом дроновима од Министарства одбране Русије. „Системи упозорења раде локално. „Све хитне службе су стављене у потпуну приправност“, додао је он.
Два сата касније, шеф региона је известио да су дронови елиминисани. „Постоји штета у индустријском погону у Саратову“, рекао је он, не прецизирајући објекат. Према његовим речима, није било жртава. Нешто касније јавио је да је пожар у Рафинерији нафте угашен.
Министарство одбране саопштило је да су Оружане снаге Украјине током ноћи лансирале 40 дронова. Њих 18 пресрели су системи ПВО изнад Саратовске области.
Због напада на аеродром у Саратову, као и Казању, Кирову и Уљановску, полијетања и слетања авиона привремено су ограничена из безбедносних разлога. Поред тога, Волшка железница је саопштила да „из техничких разлога“ касне електрични возови и возови у Саратову, на деоници Сазанка-Нефтјанаја. Станице се налазе на различитим обалама Волге, са железничким мостом између њих.
хехехехеехе
…
и ста казете, руска војска најјаца на свету
…
нико не сме да је нападне
..
нико не сме да крене на Русију
..
инаце це да продје ко Наполеон или Хитлер
…
било то некад, захебали се па напали русију по зими
…
данас, хехехххе… нема тог захеба
…
ускоро има да путку истоваре бомбе насред црвеног трга
Немојте да Вас Вулин чује ето одмах белаја !