“РУСИЈА ИСПОРУЧИЛА КИНИ ДЕО ЗАРОБЉЕНОГ СИСТЕМА PATRIOT”

У кинеском сегменту друштвених мрежа расправља се о фотографији која наводно приказује транспорт лансера Patriot америчке производње у једном од округа Тјенђина.

Истовремено,како се названично сазнаје ову инсталацију „Русија је пренела у Кину након што је заробљена на територији Украјине“. После руског испитивања, Patriot је дошао на ред за кинеску експертизу.

Многи кинески стручњаци, коментаришући ову фотографију на интернету, кажу да су изјаве о наводном руском пребацивању Кини „лансера заплењеног од украјинских оружаних снага“ више као фикција. Верзија да је украјинска војска продала комплекс Кинезима након што га је испоручио НАТО назива се исто фикцијом,

Напомиње се да можда није реч о правом лансеру Patriot, већ о макети коју кинеска војска користи током вежби свог ваздухопловства.

Раније су током вежби у Кини често коришћене макете различитог наоружања западних земаља, укључујући и оно у служби Тајвана. Употреба оваквих макета објашњава се чињеницом да уз њихову помоћ пилоти Ваздухопловних снага Кине увежбавају откривање противничких система противваздушне одбране. Такође, током тих вежби откривају се позиционе области противваздушне одбране лажног противника уз помоћ извиђања из свемира и беспилотних летелица.

Као резултат тога, објављивање фотографије довело је до неспоразума између кинеских стручњака. Једни верују да је Patriot стваран, други су сигурни да је у питању макета, а трећи да можда уопште није Patriot, већ нека врста кинеског аналога који још није јавно демонстриран. Истовремено, аргумент у прилог чињеници да се у овом случају не ради о правом Patriot је да у Кини тешко да би транспортовали такво оружје јавно, без неке врсте маскирне површине.

0 коментара на ““РУСИЈА ИСПОРУЧИЛА КИНИ ДЕО ЗАРОБЉЕНОГ СИСТЕМА PATRIOT”

  1. Ovo upravo izgleda IDENTIČNO kao lanser raketa MIM-104 Patriot, gledano odpozadi, dakle identično, čak su i oblik stopa za stabilizaciju iste kao i pozicija i izgled ovog kao valjkastog spremnika hidraulične tačnosti, tako da ili je Patriot u pitanju, ili njegova veoma verna kopija. Ono što meni govori da ovo zaista jeste zarobljeni Patriot je to da su na vozilu izbušene zadnje gume, tako da ili je neko veoma mnogo vremena potrošio na svaki detalj makete, ili je zaista u pitanju Patriot.

  2. Sve moj do mojeg, ovaj “vojni stručnjaci”. Tako i mi “nismo” dali Rusima i Kinezima delove F117, nismo in oborili B2 Spirit of St Luis, nego je sleteo u Spačvanske šume da pase travu, a ubrzo je skinut sa flotnog spiska… Najeo se rosne trave pa se naduo.

  3. Ma nema spora da je to lažna vest , a izjava o lažiranju je od GB “Instituta za proučavanje rata”.Po običaju i Britanci a i Ameri daju “prave i istinite” vesti i tumačenje poteza propalih Rusa a biće i Kineza…

  4. Po sporazumima ŠOS, potpisnice su dužne da dele tehnologiju neprijatelja, a decenijama unazad SAD to jesu Rusiji i Kini. Bez obzira na ekonomsku saradnju i sve to, taj tercijarni nivo, SAD jesu bezbednosni i kulturološki neprijatelj ŠOS državama. Većina tog zarobljenog zapadnog oružja će na kraju završiti u Kini.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *