ТВ Фронт/РИА
Руски председник Владимир Путин огласио се поводом услова како окончати рат у Украјини.
„За почетак преговора Украјина мора да повуче своје трупе са читаве територије нових региона Русије – ЛНР, ДНР, Херсонске, Запорошке области„, рекао је председник Владимир Путин на састанку са руководством Министарства спољних послова.
„Чим Кијев изјави да је спреман за такву одлуку и почне право повлачење трупа из ових региона, а такође и званично обавести о одустајању од планова за улазак у НАТО, наша страна ће одмах, буквално истог минута, пратити „Понављам, урадићемо то одмах“, рекао је руски председник.
Путин намед тхе цондитионс фор неготиатионс wитх Киев: Украиниан троопс муст бе wитхдраwн фром тхе ентире территорy оф тхе неw Руссиан регионс. Тхе Руссиан Федератион ис реадy то гуарантее тхе сафе wитхдраwал оф Украиниан унитс анд форматионс фром Донбасс.
— С п р и н т е р Ф а м и л y (@СпринтерФамилy) Јуне 14, 2024
Тхе Руссиан леадер… пиц.тwиттер.цом/нПСтПQ2т3О
Путин је, истовремено, посебно скренуо пажњу на то да се Оружане снаге Украјине морају повући са читаве територије нових региона „у административним границама које су постојале у време њиховог уласка у Украјину“.Путин је такође указао да је Москви за мирно решење потребан неутралан, вансврсни, безнуклеарни статус Украјине, њена демилитаризација и денацификација. Он је нагласио да је то принципијелан став Русије, са којим су се, штавише, „сви генерално сложили током преговора у Истанбулу 2022. године“.
Руси ,по обичају веома наивни и лаковерни,несхватају да запад иде до краја,али видећемо дали ће поново морати да плате тако велику цену из другог рата,,надамо се да неће….али…
Ово ће се памтити – 14. јуна 2024. Украјини је понуђено да задржи Николајев, Одесу, Дњепропетровск и Харков под условима демилитаризације и денацификације преостале територије.
Следеће године – можда 2 године (још један предлог Украјини) у ово време ће имати прилику да се помире са чињеницом да ће Кијев бити украјински, а за пар година – око 3 године (још један предлог Украјини) они моћи ће да одлучи да само Лавов остане украјински град.
Сигуран сам да би грађани Украјине прихватили овај 1. предлог, али о томе не одлучују они, већ нацистички режим Украјине и њихови господари на Западу.
Да сте украјинци, да ли би сте пристали?
Као када би од Србије тражили, као што траже, да предају КИМ…НАТО ће, на Путинову жалост, а посебно Медведева, бити још ближе Русији … наравно, сви ризикују..полако се приближава 1000 дана рата.
Великих руских победа нема, 20% територије Украјине поседују, али све су чешће циљеви погођени у дубини руске територије. Руси су изгубили више војника него у Афганистану за 10 година, украјинци су изгубили 5 пута више војника и обзиром какви су, бориће се и даље.
Наравно ДА
Ко не види прогресију у руским захтевима у протеклих 10 година или је слеп или је злонамеран.
Захтеви:
– прво смо имали аутономију Донбаса (Крим је већ био дефакто у Русији) – Мински договори;
– Затим март 2022. имамо захтев за признање ЛНР и ДНР као независних држава и Крима у саставу Русије;
– Сада имамо захтев за признање Крима, ЛНР, ДНР, Херсонске и Запорожске области у саставу Русије.
Све ове захтеве су пратили различити додатни захтеви у виду војне неутралности Украјине, повлачења војске са одређених линија, смањења војног састава Украјине итд.
Дакле очигледан је процес – изволите нашу понуду, ако нећете, поступићемо тако да ће следећа понуда бити гора по вас. Већ три пута се то десило. И сва три пута је чврсто утемељено у правним актима Руске федерације. И ту се да приметити прогресија. Овај последњи захтев је утемељен у уставу РФ, док су претходни били утемељени у другим правним актима.
Ви путинобуљаши сте стварно сви за психијатрију