Лоцкхеед Мартин производи до 20 авиона Ф-35 месечно. Као да су Сједињене Државе прешле на ратну економију. Кинез и Руси имају заједно око 430 авиона 5. генерације. Наравно, они имају и друге аспирације.
Америчка компанија Лоцкхеед Мартин достигла је стопу производње од фантастичних 20 авиона Ф-35 месечно, што ће заузврат елиминисати заостатак у производњи изазван једногодишњим прекидом. Производња авиона је обустављена у лето 2023. године због недостатака софтвера ТР-3, који није прошао све неопходне тестове. Према подацима компаније, више од 60 авиона је испоручено за само три и по месеца. Локид Мартин планира да повећа број испоручених Ф-35 на 90 до 110 до краја 2024. године, што захтева месечне испоруке од 15 до 23 авиона.
Међутим, пре него што се са одушевљењем узму ово бројке, треба рећи да постоји зачкољица. Лоцкхеед Мартин треба да испоручи ове авионе у чак 19 земаља! Да, ове земље врло често послушно реагују на миг САД-а, али посао је посао. Тако на пример према извештајима Тхе Wеекенд Аустралиан и Аир & Спаце Форцес Магазине од 31. октобра, Краљевско ваздухопловство Аустралије је до сада примило 63 од наручених 72 Ф-35А авиона. Британици су добили 35 од 48 наручених Ф-35Б авиона. Финци су наручили и почели да праве својих 64, Канада скоро 90. Даље, већ га користе, Израел, они чекају 40 комада. Немци 30-ак. Јапан планира набавку чак 147 Ф-35! Италија је наручила 90. Списак је велики, 19 земаља, укључујући САД.
Укурпно су савезници наручили чак 715 авиона! Један део је испоручен. Америка за себе планира преко 2400 авиона. Када се погледају ове цифре, бројка од 240 комада годишње и не звучи тако пуно. Нарочито, ако се опет појави нека препрека у производњи, као шт је био проблем са ТР-3. Технолошка надоградња ТР-3 представља главну препреку у испорукама Ф-35, јер купци захтевају повећане рачунарске способности. ТР-3 обезбеђује 37 пута већу рачунарску снагу и пет пута брже процесирање података.
Игре брате мили где си то избројао 430 авиона 5генерације Кине и Русије.
Као прво још увек нису почели Кинџоси и Рује да праве серијски авионе 5 генерације, Кинџоси имају 20 прототипова с Рује десетак и немају ни пара ни средства да их праве серијски. Такође Сухој 57 уопште није авион 5 генерације јер нема адекватан мотор, стелт премаза и АЕСА радар.
А тек што би Кинџоси ратовали за Рује убило се, они ионако константно меркају Сибир.
Не лупетај…. Руси имају преко 10 СУ57 мимо оних опитних. А Кинези их штампају као чарапе. Хоћеш да будеш паметан а испаднеш глуп
Сви до сад произведени Су57 се не рацунају као авиони 5 генерације јер јос увек није заврсена производња мотора 5 генерације. У досадасње авионе су убацивали старе моторе из 4++ генерације(са Су35). Нови мотори су планирани за коју годину да поцну да се уградјују.
У СУ-57 су убацивани мотори из СУ-37 који се користи и за су-35 и то је једини мотор са тродимензионалном векторском млазницом који у оно доба када је направљен представљао право ремек дело и још увек га представља. Запад још увек нема приближан мотор за своје авионе.Тај мотор користе и Кинези на њиховом Ј-10. Уз такав мотор много је повећана маневарбилност авиона. СУ-37 је био такав авион али се одустало од њега јер је био тежак за управљање и обуку пилота. Кад је Русија могла да технолошки направи авион као СУ-57 радо су се вратили мотору који је био предвиђен за СУ-37.
И тај стари је бољи од нових америцких.
Драгане у праву си, тачка.
Па ако је Драган у праву, зашто Ф35 не сме на црту Су57 ни на бојишту, ни на аеромитинзима?!
Ф-35 није прављен да би излазио на црту било којем другом борбеном авиону.Блиска борба измедју авиона висе и није опција,гадјаце један другог са 100-200 км раздаљине тако да неце ни видети један другог.Амери месецно направе 30 комада Ф-35 а Руси СУ-34 годисње максимум 25 комада.
Кинеске и руске стелтове радари на Патриот и на ТХААД батеријама виде без проблема. Њихова стелт технологија је заснована на ономе што смо ми проследили Русима и Кинезима после обарања Ф-117.
Израелске Гвоздене куполе су осветљавале ловце Су 57 у Сирији са нишанским радаром чисто да им покажу да могу да их виде и да не искушавају моћ Гвоздене куполе и ракете Темир.
Дарко а знаш да Ф-117 има највећи стелтност од свих стелт авиона данас ? Ако не верујеш иди види колико имају РЦС ! Цела његова конструкција је жртвована за стелтност ! Самим тим и перформансе и све остало ,јер му стелтност била највеће оружје ! Друго гвоздена купола је систем кратког домета ,и ради на принципима раних упозорења са више места и обрада података тако да СУ-57 није никад ушао у домет ,једино ако није летео непосредно над Израелским градовима ! Одакле копате овакве ствари више није ми јасно !?
Па ако виде руске авионе, како не видеше иранске ракете кад им избушише гвоздену куполу?
Даре иди мало по нету,па ћеш видети да Ф-117 има већу стелтност од Ф-35 и Ф-22 заједно ! Сада се питај како зашто ! Јер Ф-117 је све жртвовано,и брзина и маневарске способности и носивост све ради стелта ,да би могао до циља што мање примећен да избаци прецизно товар ! Та концепција се показала добра до неке мере ( без обзира на наше рушење ) да нова ера која долази не гарантује стелту невидљивост и сигурност !
Какве те гвоздене куполе спопале шабане, граматика много тешка наука
Мора да ти је лично Си рекао да ,,кинџе меркају Сибир“. Сибир иначе меркају сви само што ће га узети на куково лето.Није ми јасно како то да ви препаметни и свезнајући крадете богу дане лупетајући глупости по порталима, а за вама плачу незналице из геостратешких и експертских кругова да их мало просветитеља.
А ти си био сведок при бројању па знас истину нацистицко говно?бас цес ти да знас а и ивај коњ сто написа пост колико кина и руси имају авиона.смрт за ф35 је с550 и с600 а њих бат има у изобиљу.друга стар наци нато пиздо је то да нрој авиона који нато мозе оревести до кине или русије је много мањи него оно циме располазу.а тек кад су 35 заслепи ф35 има да падају ко говна.а онда кинѕсли нападају носаце авиона.стоко нацистицка размисли о томе
ЗАР С-400 НЕ МОЗЕ ПРОТИВ Ф 35
Не може. Доказали Израелци изнад Ирана.
Нису летели изнад Ирана у унутрашњост,летели су на делове са којих су лансирали на сигурно ракете и вратили се ! Инале Ф-35 има мању стелтност од Ф-22 и Б-2 у преводу то су могли и са Ф-15
Шта си запенио? Русија има проблеме са радарима и Ф-35 који би пратили авиони за електронско ометање, може да прође а може и сам. Питање је шта може и С-500 батерија да уради.
Један од генерала НАТО је лепо објаснио зашто НАТО није ушао у Украјину. Само је разлог руски нуклеарни арсенал. Ништа друго. Путин, Шојгу и ФСБ су урнисали руску војску. То је на жалост чињеница.
Стручњак ајде ти нама кажи шта карактерише авион 5. генерације, пошто СУ 57 нема моторе, иако их нема већи потисак имају од Ф35, радар који је лошији, али ипак детектује мету на 300 км, ракете ВВ које могу Ф35 да оборе на 250-300 километара па те молим да нас подучиш мало.
Ста има да те подуцавам, кад не смеју да присмрде небу Укрије, толико су добри до мојега.
Знас кад це Рује да оборе Ф35 или Ф22, никада.
А идуце године их тотално унапредјују и даце стравицне паре за то, тек онда је гаме ис овер.
Хардwер, Софтwер, Премаз, Потисак, Мотор, Аеса радар где виде Рује на 500км, орузје, агилност и маневрабилност.
Први стелт авион Амери су имали јос 1983, а Рује јос увек немају, нема даље пола века технолоског заостатка.
Имали су амери стелтове 1999 изнад Србије па ено их сада ору њиве по Балкану! Те канте обара и С 125 о новим Руским ракетним системима сувишно је да причамо уопште!
То је био почетак стелт технологије и уочио их је радар из шездесетих година прошлог века. Ф-117 је видео као измаглицу а наши су испалили ракету на то а да нису били сигурни шта је горе и да ли нечега има.
Као прво … полако сви стручњаци .. сумљају у стелт технологију .. јер као што све иде у корист селттехнике иде и Техника за откривање истих стелт летелица.. а које знатно губе у носивости и окретности.. Ф35 је скоро 20 Пилота коштао зивота .. то сами амерички пилоти тврде .. ипак су Амери кренули и са прозводњом новог Ф15 – Ф15X .. то је много бољи Авион од Ф35 а није стелт .. и нешто најбоље што је запад направио у задњих 100г једини Авион кој мозе са Руским да се мери… што се тиче СУ57.. Мотори за њега још нису готови .. ради са СУ35 тј. 37 и са тим моторима има све стелт карактеристике генерације 5 сем мотора .. уз то је веци мозе више да понесе и окретноји тако да то што га овај сними не знави да мозе на тој даљини и да испали ракету.. ак кад доје у домет да испали на радару га има и СУ57 кој још уз окретност мозе и да избегне ракету што Ф35 не мозе.. Ф22 је једини кој мозе да парира СУ57 по окретности ал га Амери не производе висе и повлачи се постепено из употребе а креце производња новог Ф15-X што говори доста тога … што се тиче контроле неба у УА.. Руси не требају пуну контролу њиховог неба .. као Прво имају око 1000 ловаца различите класе .. да рисикују да буду оборени .. немају потребе.. цувају се се за Нато .. то се зове тактика .. друго Руски пилоти нису имали годишње пуно налета и нису имали свимдовољно искуства са неким ракетам/Бомбама .. то је требало прво да се увезба подигне број треназних летова … али Русија и на том пољу је из дана све боља и висе искуства има … птако прво мало прочитај .. Западне и Истотчне анализе па се јави …
Па Руси нису освајаци ни нападаци, па им не треба стелт.Могу га направити кад хоце.Друго имају радаре на земљи, који јављају све.Пво им је је битнија од авиона.
Ти стварно лупетас.С којих аеродрома це да полецу тих хиљаду авиона.И ста мислис Бице као битка за Мидвеј?!
Ту је ПВО. Неки це и проци и урадити несто, нормално.А проци це и неки руски авиони.Тај стари мотор је јос увек најбољи и најбрзи.
А руска војна доктрин је другација.
Кинџоси су иначе у љубави са НАТО.Баљезгаш ли баљезгаш.Чињеница је да Амери имају сада и одмах те 35-ице и баш у завидним количинама.Русима и Кинџосима сада и одмах преостају играчкице као што су атомске, конвенционалним оружјем не би могли да преживе ујед НАТО змије.Разлог више да се изађе на границе Пољске до Румуније, што је бар нека гаранција да ће Енглеска сигурно бити потопљена.ПВО системи су се показали далеко, далеко слабији од офанзивних оружја.Ни Патриот ни жељезна купола су канте за озбиљну оружану силу…
Скоро је АП имао чланак о р35.Кажу да је само трећина у оперативном стању а остали чекају поправке и доградње.
Толико о фамозном ф35,обична канта која може демонстрирати силу у БиХ,Албанији и земљама тог типа развијености а за мало озбиљније војске су обични треш.
Руси немају моторе? Немој да си смесан и кинески ченгду авиони цак користе руске моторе а богами и амери са сојуз ракетама саљу у свемир свој терет допало се теби или не тако је.
Имају моторе али за Су-57 и за Армату немају адекватне моторе.
Па авиони било које генерације су небитни ако имаш добар пво. Да ли имали једни, деуги или трећи, где год ради пво, они не лете.
Где ће руска беда против америке??
На чему је засновано америчко богатство. На финансојским малверзацијама или поштено стичу новац.
Нису само финансијске малверзације. Погледај само колико производа које користиш носе ознаку Патентед бy УСА.
Ту поруку си написао захваљујући америчкој технологији. Сви оперативни системи, хардвер, браузер, веб сервер, СQЛ сервер су измишљени у Америци. Мисли о томе. Алтернатива не постоји.
Купили од кинеза 3Д штампач и само пичи, колко треба? Изволтееее
Ево у Украјини?
Било несто мало и у Вијетнаму, Кореји, египатско-израелском рату итд…
Несто се нису прославили богати Америну тим ратовима, али верујем да ти знас несто сто историја не зна?
🤣🤣🤣🤣 ….е јеси му рекао !
Ал шта ће јадник, колико зна толико и лупета !
Видимо колико је успешна Анерика са све НАТО пактом против Руса.😄😄😄😄🤣🤣
Јеси то чуо на снн-у хахаха
По цему је Русија бједа а америка је та твоја земља снива па јебем те у та твоја уста скрбава кад убијају сиротињу и отимају им све,видећемо кад се долар избаци из употребе у БРИКСУ гдје ће та твоја нацистицка сила да буде. А кад су толико супериорни што купују од Руса моторе а од Кунеза дјеливе за свемирске станице и спејсатлове како то да супериорна сила не мозе то произвести
Боже колико су Срби глуп народ
Нису Срби глупи, него се глупи увек истичу.
„Дођу тако, времена када памет зашути, будала проговори, а фукара се обогати!” – Иво Андрић
💋
Па сто ти проговори?
Приказати Ф 35, као нешто што решава ратни сукоб је смешно. Исто је тако презентовано да ће ескадрила од 12 Ф16 да преокрене рат у Украину, уствари преокренуло јесте али на Украинску штету.. Ф 35, да би дејствовали по огромним Руским пространствима мора ићи и цисстјерна авион са њима као и Авакс, а то су мете које се не могу промашити за Руски ПВО, да не помињем што и Руси и Кинези виде јасно ,,невидљиве“ на великим даљинама, такође Електронско ометање ,где Русија држи примат.Тако да Ф35 не представља непремостиву препреку.
Американци имају искуства само у индијанским ратовима. Који озбиљан рат су водили после 2. Ww? А и у њега су ушли кад су швабе били на коленима. Додуше, у холивудским бајкама су непобедиви. Рамбо им је најјаче оружје.
Истина !
САД су у рат ушле 7. децембра 1941-ве кад их је напао Јапан. 1942-ге су се борили у Северној Африци, 1943-ће у Италији а 1944-те у Француској. После другог светског рата су се борили у Кореји и Вијетнаму. У Коеји су победили. Да у другом светском рату није било америчке помоћи Великој Британији и СССР-у, Хитлер би победио. Потражи мало. Има шта да се прочита.
Греска. Најјаце орузје је Цхуцк Норис
Ма yа, тацно и без греске констатација. Сто се тице броја авиона. Моје неко мисљење је да Руси ипак иду корак даље. Мислим да се лепо показало у ова два рата у Ру вс укр. и изр. вс wтф, да су авиони хелоси а тек тенкови превазидјена гвоздјара. Мисим да Рус. ипак тихо и лагано иду на безицне системе (Одб. и Напад) контин. пројектл. само са ел. ометањем тако да вец у старту нанесу против. озбиљну стету одб. система. Мисим да Рус. овде нису приказали скоро ниста од модерног наорузања јер и сам противник (тј. уса) је био у неком фазону 70 80их врха наорузања, озбиљније је било 91ве против Ирака али је било кратког даха…
Имају пуно по свету фабрика које производе и по 10.000 конзерви дневно, па се не убрајају у војне силе.
Све ће падне у воду бре…
Трамп победио, противу рата је бре…
😀😀😀😀😀😀😂😂
Мама миа! Па који ће им мој оволики авиони! Алави капиталисти само мисле на новац и убијање! Кад помислим, можда су комунисти и били у праву што су хтели збрисати ту алавост са лица земље! Између слободе говора која је једина вредност капитализма и смрти која иде уз њега на једној страни и мирног живота без превелике приче, тј. алавог политичарења на другој страни – бирам живот – живот без много оружја и убијања, живот са доста науке, просвете. Али наравно, ово друго све су идеализми – а човек срља у своју пропаст кад-тад. Нек будне да ипак није тако као што рекох!
Мозес све да казес, ал не смес све да цујес.
Сагласан.
Ви бре људи као да сте заборавили да се, за време бомбардовања на Србију, на нашем небу налазило и по стотину авиона, и……… на крају су ипак морали да крену пешадијом, иако нисмо имали неки респектабилни ПВО којим би их угрозили. Украјина је показала да што не прође пешадија није заузето! Доктрина Амера да из ваздуха нанесу фаталне губитке противнику игра против малих и слабих, овде би са Русима и Кинезима поломили зубе. Као и са носачима авиона, то је требало да сеје страх међу малима и слабима, данас једна салва ракета потапа носач са несагледивим последицама по Амере!
Зашто би ишли пешадијом и гинули када су проценили да могу само кампањом из ваздуха остварити своје циљеве – а то су и урадили за 78 дана..разлупали аеродроме, наменску индустрију, обарали авионе у ваздуху, полупали командна места, порушили неке мостове, разлупали рафинерије и складишта итд..све то без великих губитака.
Резултат – повлачење војске и полиције са КИМ, војно заузимање територије КИМ, успостава протектората на КИМ , смена власти у БГ и рад Хашког трибунала…јбг, то су факти.
Видимо како је то сада, а како ће бити – не знамо још увек.
Лично мислим да се једино војном силом КИМ може вратити, а то подразумева многе жртве, озбиљну припрему, јаког савезника, јаку економију одрживости итд..писање историје није кафанска прича.
Нисмо то још видели да је било ко Америма било шта потопио, када видимо отом потом, не пени.Руси јесу украјинцима уништили Авијацију која је Совјетске класе.За очекивати је да Амерички и НАТО авиони 5. генерације могу унистити Авионе 4. генерације па било чији они били.Не вреди само навијати за Русе, без основа….
извини које авионе су обарали у ваздуху кад је те 99 Србија имала један једини функционалан миг 29?! Да русили су наменску, мостове, аеродроме… али и стотине макета тенкова које су костале 100 долара ракетама које костају и по неколико милиона… све у свему ниста нису урадили за тих 78 дана, планирали да удју копнено мислеци да су унистили 80% борбених возила, па кад је војска кренула да се повлаци остали у шоку. Имас њихов документарац о томе како су надиграни и како би се опасно преварили да су кренули копнено… јер много је тезе оном ко напада него оном ко је цврсто усускан у планинско брдовитом терену какав је био на Косову и Метохији…
Нас је НАТО победио са авијацијом. Једина пешадија са којом смо се клали су били војници ОВК и албанске војске на Кошарама.
Мислиш да је баш тако лако потопити носач авиона? Није батице. Имаш централизовани АЕГИС систем који управља ватром комплетне флоте. Око носача се налази пуно ракетних крстарица које су прави осињак.
Онај исти који су два руска авиона угасила у Црном мору?
Баш чудно да земље које су ближе Русији „наручују“више авиона од осталих,нпр.Финска где ће она да паркира толике авионе ,него ово је фини начин да се нато наоружа и приближи Русији и припреми за следећи пкушај за напад за 10-20 год.
И то је једна од опција.Оно што видимо авиони Ловци не могу да носе много тога а да је убојито.Стратешки бомбардери могу, али зато не могу ниско да лете са толико убојитог терета, а на висини 10 км су згодни за скинути.Ако би се врнули у историју Руси су загорчали живот Америма и Америчкој ратној техници и у Вијетнаму и Кореји, али што је било не значи да се мора и да понови.У украјини се од свих оружја пристигло из НАТО алијансе прославио ХИМАРС, нису ни остала за подцењивати, али нису тако ефективна као ХИМАРС што би рекли англосакси.ХИМАРС-и се нису исказали у пуном капацитету, собзиром да не испаљују ракете тог већег домета.У исто време док дејствују ХИМАРС-и нема чак ни Ф16 авиона бар у количини од 200 комада, па пар хиљада ракета типа или сличних сторм-шедоу, па извиђачких дронова и АВАКСА.Па да се убаци још једно пола милиона људи НАТО алијансе са ово украјинаца.Не знам како би Руси изашли на крај, предпостављам да би повећали количину Искандера и Циркона, али совим се могу уништавати командна места, мостови , аеродроми, не знам да без кинџала може да се уништавају складишта и поѕемне фабрике оружја, а кинџала мора да носи авион који може да понесе један кинџал или бомбардер који може да понесе више кинџала и који би морао да залази у неприатељски простор, а непријатељски простор је сав простор света сем Русије.Укратко Руси имају све што и НАТО сем те авијације 5. генерације.Није ми познато може ли искандер и циркон да добаце до Енглеске са атомском бојевом главом, ако могу онда ови авиони не могу нигде да слете а да не буду погођени….
Промасио си тему, ал’ ајде.
Цовеце 22г сам зивео у УС, нико никада ни у приватним разговорима, ни у стампаним медијима, ни у електронским медијима није ни поменуо да хоце да нападну Руститан ! Ста је бре вама Рујофилима, опсесивно компулсивни наратив се врти деценијама од 1945 да це УС/Запад да иструли и пропадне или да ево само сто нису напали Рује. Ма бре не занима их, па нису суицидни мајку му, иовако поседују цео свет, производе највисе нафте и гаса на свету, имају највеце резерве злата, ма бре са Канадом имају веца рудна богатсва од Руја.
Иди истушира се хладном водом. Веровато њихову елиту ниси видео ни у пролазу. Фармери и радници не размишљају о рату док их не позову.
Само да на тим авионима добро раде катапулт седишта за пилоте јер тим пилотима не преостаје ништа друго кад му у кабини запишти да га је нациљао с-400 или с-500 хахаха
Ако је тако као што кажеш, како је онда Израел са Ф-35 држао ирански ваздушни простор пет сати под својом контролом без икаквих губитака? Успут су уништили све циљеве које су планирали.
Слажем се….само што пешадијом нису смели да крену на Србију. Њихова процена је била да им треба 350000 војника, а очекивани губици су били 10000 за првих 7 дана.
Америцка војска, ако додје у Србију, а дај бозе да додје сто пре, бице доцекана са пеценим прасицима, погацом, ракијом, тортама и музиком.
Ајде, брацо Американци, кад нас нисте ослободили 45. ајде то урадите сад.
Јос није касно.
@Евице,/ Ја баш мислио да одем у позориште да погледам неку комедију, да се мало опустим и насмејем, ал кад прочитах твој коментар одустадох.
То је традиционално код вас комсије да све окупаторе доцекујете цвецем и голим гузицама.
Прошли би смо као Ирак. Са свих страна би кренули на нас.
Америчка ваздухопловна индустрија може поднети велике бројеве и велику производњу..добро су организовани, имају квалитетну радну снагу, добре инжењере, добру инфраструктуру, велике поруџбине, стабилну новчану подршку…
Руси нису у стању производити велику количину авиона – немају потребну инфраструктуру за велику производњу, немају поуздане кооперанте, и даље се гуше са администрацијом, немају велике поруџбине, воде рат, имају велику корупцију – имају добре инжењере и квалитетну радну снагу, јак научни потенцијал.
Авиони „Ф-35“ спадају међу најскупље ловце, али и са највише скривених техничких грешака! Имају надимак ‘Свака длака им смета’. На симулатору летења су били одлични, али им треба много среће и идеални временски услови за летење. Пошто су невидљиви за радар, тешко им је голим оком пронаћи олупине када се сруше! Резервни делови им коштају као Светог Петра две кајгане! Сиромашне земље су оне које имају пуно пара, а богате само оне које купују „Ф-35“ ловце! Скупља дара од мере!
(Мр Пит & 12 ‘гуслача’,В А.Лаки, Дотур Луиги(Хецим) и АИ)
Су-35 спада медју јефтиније ловце и јос увек нико неце да их купи. Бас цудно.
-немају ни једну ману
-најбољи мотор и радар
-најбоље ракете-
-Резерви делови на свакој трафици
-и даље их нико не зели бас цудно
Индија и Алжир
Није битно ко це колко правити вец ко је паметнији и.јаци а не као ово оно обецање лудом радовање стампање кеса без покрица а народу сицА 😀😀
Под условом да не пада киша, иначе Ф-35 неће смети ни да узлети .
Не знам што се паћеници пале на авионе и остале мачо канте. Било какав конвеционални рат при нападу на Русију је немогућ. Зато и постоји оружје судњег дана, а то су подморнице. Е ту ствари стоје тотално другачије у односу на авионе, између Руса и Американаца. Нико не зна колико подморница Руси тренутно имају уз источну и западну обалу Америке. То је отприлике, руска доктрина ратовања.
Колико год да Руси и Кинези имају ових авиона, биће више него довољно за оне маркетиншки надуване и пренадуване Ф конзерве. Те конзерве падају и саме а не када би се суочиле са Су-57 и сличним Кинеским. Уосталом, беше оно аустралијанци симулирали ваздушне борбе измешу Сушки и Ф-35 и Ф-18. Резултат је био понижавајући за Ф-ове. Једино је Ф-18 успевао некако да, ту и тамо, парира Сушкама. Технолошка супериорност запада је не само мит него ненаучна фантастика. Још мало па ће то постати јасно ко дан и најтврдокорнијим западнољупцима.
Како нико у овој размени мишљења не помене једини и непревазиђени ракетни систем „орешник“ који ни један ПВО систем на свету не може да достигне-обори, а може да „покрије“ било коју тачку на земаљској кугли и са класичним и са нуклеарни боје им главама. (6). Осим тога, шта је са подморница а и Циркон торпедима или ракетама са нуклеарни главама.
СВИ КОЈИ КОМЕНТАРИШИТЕ СТЕ СЕ БАЗИРАЛИ САМО НА АВИЈАЦИЈУ.
Али зато ПВО системи и ракете пресретачи?!Ту их Руси шију.