ZA NEKOLIKO GODINA SRPSKI I HRVATSKI PILOTI U AVIONIMA RAFALE BIĆE NA ISTIM ZADACIMA, lični osvrt

„Istorija ima tendenciju da se ponavlja: prvi put kao tragedija, drugi puta kao farsa“, govorio je čuveni Hegel. Ova Hegelova misao najbolje se oslikava na prostoru bivše nam zajedničke države – SFRJ.

U svetlu skore srpske kupovine aviona Rafale i isporuke istog aviona Hrvatskoj, jasno se uočava jedna nepisana činjenica. Ta činjenica iako je nepisana, jasno ukazuje na to da je Francuska u ime NATO dobila zadatak da dovrši pacifikaciju ovih naših prostora. Proces koji je započet silom, mora se završiti mirnim putem.

Bezbednosna arhitektura “stare Evrope” koja je važila u HH veku, više ne važi. Izbijanjem rata u Ukrajini, jasno je da se pravi nova bezbednosna konfiguracija u Evropi.

Prostor bivše SFRJ hteli mnogi priznati ili ne, danas je duboko ugrađen u bezbednosnu strukturu NATO. Doduše, jedan od dva “glavna naroda” bivše SFRJ je stalni član NATO, misli se na Hrvate, dok je drugi srpski narod trenutno samo preko Partnerstva za mir, pridruženi član NATO.

Tako su Francuzi dobili zadatak da puzajućom diplomatijom srpski narod uvedu u NATO, završavajući tako projekat – prostor SFRJ u NATO.

Na to jasno ukazuje činjenica, da je Hrvatska prva na ovim prostorima kupila avione Rafale F-3R, zatim ne sasvim slučajno sledi Srbija kupujući Rafale F-4R. Dve bivše jugoslovenske republike kojima je dozvoljeno da zadrže borbene avione, naručile su jedan te isti avion, doduše u dve verzije, ali su to samo nijanse.

Nije to sasvim slučajno, ima tu jasnih naznaka da je to sve projektovano i dogovoreno i da se sad sprovodi u delo.

U pozadini rata u Ukrajini, jasno je da se avijacije Italije, Grčke, Mađarske i Bugarske moraju osloboditi vazdušne kontrole prostora bivše SFRJ. Tako će njihove poslove preuzeti srpski i hrvatski avioni Rafale, koji će se zajedno naći na tom zajedničkom zadatku. Zbog toga je izabran isti francuski avion, a to nije slučajno. Istočni deo ovog prostora kontrolisaće lovci sa Batajnice a zapadni deo lovci sa Plesa. Dok će im se zone preklapati iznad BiH. Za to su potrebna gle čuda, samo 24 aviona. A Srbija i Hrvatska svaka će da dobije po 12 aviona Rafale.

Dešava se da se istorija ponavlja više puta, stalno kao tragedija. Farse ni na vidiku. Neko reče, “Hrvatska je ostala bez 500.000 Srba i 800.000 Hrvata. Srbi hteli ili ne, opet su pobedili”.

Ministri spoljnih poslova Velike Britanije i Francuske, Dejvid Kameron i Stefan Sežurne, najavili su stvaranje „obnovljene Antante“. Ovako čudna izjava data je danas, kada dve zemlje na današnji dan obeležavaju 120. godišnjicu stvaranja vojno-političkog saveza, čiji se puni naziv prevodi kao „srdačan dogovor“.

Sve je to planirano, ne postoji teorija zavere. Postoji dobro i loše informisani igrač. Narodi sa ovih prostora su po nekom pravilu uglavnom neinformisani, te im se istorija ponovlja stalno ali kao tragedija. Da li je na pomolu nova Jugoslavija?

Stara mudrost kaže: “ako te neko jednom prevari, on je kriv. Ako te isti prevari i drugi put krivi ste oboje. A ako se desi i treći put samo si ti, sam sebi, kriv.
A pogotovo važi ako se to treće uporno ponavlja. I za narode isto kao i za pojedince.

0 komentara na “ZA NEKOLIKO GODINA SRPSKI I HRVATSKI PILOTI U AVIONIMA RAFALE BIĆE NA ISTIM ZADACIMA, lični osvrt

  1. Dobar komentar,pomislio sam da niko neće smeti da napiše nešto što je istina,Srbija dakle nije suverena zemlj i to treba reći nije bila nije sada i neće nikada ni biti,ostaje samo da narod plaća račune i da vraća kredite kroz naredne generacije,….

  2. Pogledajte TB program. Totalno zaglupljivanje ex Yu idiota. Ako zelite nesto saznati o npr. sukobu u Ukrajini, trebate pratiti anglosaksonske medije i autore. Vise informacija nude Ameri i Englezi koji su u direktnom sukobu s R. federacijom. Nego ove domace prestitutke.
    Tako je bilo i prije 1990. Zato se dogodio rat i pljacka tvz. drustvene imovine.

  3. Veća je verovatnoća 10 puta da će Srbija htela,nehtela morati ponovo da ratuje protiv nato nego da će postati deo te zločinačke organizacije.Treća i najveća vetovatnoća je ta da po okončanju rata u Ukrajini nato neće ni postojati.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *