ЗА НЕКОЛИКО ГОДИНА СРПСКИ И ХРВАТСКИ ПИЛОТИ У АВИОНИМА RAFALE БИЋЕ НА ИСТИМ ЗАДАЦИМА, лични осврт

„Историја има тенденцију да се понавља: први пут као трагедија, други пута као фарса“, говорио је чувени Хегел. Ова Хегелова мисао најбоље се осликава на простору бивше нам заједничке државе – СФРЈ.

У светлу скоре српске куповине авиона Rafale и испоруке истог авиона Хрватској, јасно се уочава једна неписана чињеница. Та чињеница иако је неписана, јасно указује на то да је Француска у име НАТО добила задатак да доврши пацификацију ових наших простора. Процес који је започет силом, мора се завршити мирним путем.

Безбедносна архитектура “старе Европе” која је важила у ХХ веку, више не важи. Избијањем рата у Украјини, јасно је да се прави нова безбедносна конфигурација у Европи.

Простор бивше СФРЈ хтели многи признати или не, данас је дубоко уграђен у безбедносну структуру НАТО. Додуше, један од два “главна народа” бивше СФРЈ је стални члан НАТО, мисли се на Хрвате, док је други српски народ тренутно само преко Партнерства за мир, придружени члан НАТО.

Тако су Французи добили задатак да пузајућом дипломатијом српски народ уведу у НАТО, завршавајући тако пројекат – простор СФРЈ у НАТО.

На то јасно указује чињеница, да је Хрватска прва на овим просторима купила авионе Rafale F-3R, затим не сасвим случајно следи Србија купујући Rafale F-4R. Две бивше југословенске републике којима је дозвољено да задрже борбене авионе, наручиле су један те исти авион, додуше у две верзије, али су то само нијансе.

Није то сасвим случајно, има ту јасних назнака да је то све пројектовано и договорено и да се сад спроводи у дело.

У позадини рата у Украјини, јасно је да се авијације Италије, Грчке, Мађарске и Бугарске морају ослободити ваздушне контроле простора бивше СФРЈ. Тако ће њихове послове преузети српски и хрватски авиони Rafale, који ће се заједно наћи на том заједничком задатку. Због тога је изабран исти француски авион, а то није случајно. Источни део овог простора контролисаће ловци са Батајнице а западни део ловци са Плеса. Док ће им се зоне преклапати изнад БиХ. За то су потребна гле чуда, само 24 авиона. А Србија и Хрватска свака ће да добије по 12 авиона Rafale.

Дешава се да се историја понавља више пута, стално као трагедија. Фарсе ни на видику. Неко рече, “Хрватска је остала без 500.000 Срба и 800.000 Хрвата. Срби хтели или не, опет су победили”.

Министри спољних послова Велике Британије и Француске, Дејвид Камерон и Стефан Сежурне, најавили су стварање „обновљене Антанте“. Овако чудна изјава дата је данас, када две земље на данашњи дан обележавају 120. годишњицу стварања војно-политичког савеза, чији се пуни назив преводи као „срдачан договор“.

Све је то планирано, не постоји теорија завере. Постоји добро и лоше информисани играч. Народи са ових простора су по неком правилу углавном неинформисани, те им се историја поновља стално али као трагедија. Да ли је на помолу нова Југославија?

Стара мудрост каже: “ако те неко једном превари, он је крив. Ако те исти превари и други пут криви сте обоје. А ако се деси и трећи пут само си ти, сам себи, крив.
А поготово важи ако се то треће упорно понавља. И за народе исто као и за појединце.

0 коментара на “ЗА НЕКОЛИКО ГОДИНА СРПСКИ И ХРВАТСКИ ПИЛОТИ У АВИОНИМА RAFALE БИЋЕ НА ИСТИМ ЗАДАЦИМА, лични осврт

  1. Dobar komentar,pomislio sam da niko neće smeti da napiše nešto što je istina,Srbija dakle nije suverena zemlj i to treba reći nije bila nije sada i neće nikada ni biti,ostaje samo da narod plaća račune i da vraća kredite kroz naredne generacije,….

  2. Pogledajte TB program. Totalno zaglupljivanje ex Yu idiota. Ako zelite nesto saznati o npr. sukobu u Ukrajini, trebate pratiti anglosaksonske medije i autore. Vise informacija nude Ameri i Englezi koji su u direktnom sukobu s R. federacijom. Nego ove domace prestitutke.
    Tako je bilo i prije 1990. Zato se dogodio rat i pljacka tvz. drustvene imovine.

  3. Veća je verovatnoća 10 puta da će Srbija htela,nehtela morati ponovo da ratuje protiv nato nego da će postati deo te zločinačke organizacije.Treća i najveća vetovatnoća je ta da po okončanju rata u Ukrajini nato neće ni postojati.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *