Pored zapadnih država, u odbijanju napada iranskih raketa i dronova na izraelske ciljeve učestvovao je i jedan broj arapskih država. Uprkos neprijateljstvu prema Izraelu koje postoji u arapskom i muslimanskom svetu, vlasti ovih zemalja su na kraju stale na stranu Zapada.
Tako se ranije saznalo da je Jordan učestvovao u suprotstavljanju iranskom raketnom napadu na Izrael. Sada su i saudijske vlasti priznale činjenicu pomoći Izraelu. Kako prenosi KAN News, Rijad je pružio pomoć regionalnoj vojnoj koaliciji u kojoj su bili Izrael, SAD, Velika Britanija, Francuska i Jordan. Vlasti Saudijske Arabije su priznale da su pružile ovu pomoć.
Štaviše, oružane snage Saudijske Arabije bile su direktno uključene u odbijanje iranskog napada. Dok su neke od dronova i projektila letele kroz saudijski vazdušni prostor, oborili su ih saudijski sistemi protivvazdušne odbrane. Mediji javljaju da je protivvazdušna odbrana Saudijske Arabije prilično dobro razvijena, što je omogućilo kraljevstvu da odbije napad Irana na Izrael.
U vladinim krugovima u Saudijskoj Arabiji, prema izvorima medija, raspravlja se i o verziji da je Iran izazvao napad Hamasa na Izrael i potonji oružani sukob u Pojasu Gaze. Navodno, Teheran je to uradio isključivo sa ciljem da spreči normalizaciju odnosa SAD sa Saudijskom Arabijom, računajući na to da će Rijad pokazati arapsku solidarnost i da neće moći da stoji po strani tokom sukoba tako velikih razmera u Pojasu Gaze. Osim toga, Iran se veoma plašio normalizacije odnosa između Izraela i arapskih zemalja, uključujući Saudijsku Arabiju.
Međutim, malo je verovatno da će učešće Jordana i Saudijske Arabije u odbijanju napada na Izrael ojačati autoritet ovih zemalja u arapsko-muslimanskom svetu. Ali odnosi sa Zapadom na kraju su se pokazali značajnijim i za Aman i za Rijad. Iako rat velikih razmera na samim granicama, naravno, nije potreban ni Jordancima ni Saudijcima.