Америчка банка JPMorgan Chase изнела различите исходе рата у Украјини, као и политичке последице. Исходи се крећу од најбољих по Запад и Украјину до најнеповољнијих. Сценарији категорисани и названи према државама. Банка види и опцију уласка европских снага у Украјину, али и замрзавање руских средстава за обнову Украјине. У том случају, Украјина би задржала 80% процената територије и подршку Запада. Ипак, тај исход има само 15% за успех.
Експерти велике америчке финансијске групе су представили више могућих исхода сукоба у Украјини, рангирајући их од најбољег до најгорег.
Најповољнији сценарио, назван “јужнокорејски”, подразумева да Украјина задржи око 80% своје територије и настави сигурним путем ка Западу, уз подршку западних држава. У овом сценарију би 300 милијарди долара, замрзнутих руских средстава, били искоришћени за обнову украјинске привреде. Међутим, JPMorgan процењује вероватноћу овог исхода на свега 15%.
Други сценарио, са вероватноћом од 20%, назван је “израелски”. Он је сличан “јужнокорејском”, али не предвиђа присуство страних трупа у Украјини. Уместо тога, земља би располагала снажном војском и живела под сталном претњом. Истовремено би Русија покушала да побољша односе са Западом. Овај модел се сматра “нормалним”, ни добрим ни лошим.
“Грузијски сценарио”, за који JPMorgan даје највећу вероватноћу од 50%, сматра се негативним. У њему Запад престаје да подржава Кијев, а Украјина остаје без спољне помоћи. У недостатку алтернативе, постепено би се враћала под утицај Русије.