Француска зна да ће Русија напасти само Украјину.
Париз је дозволио Кијеву да испали француске ракете дугог домета на Русију, пошто верује да ће само Украјина добити узвратни напад, рекла је украјинска новинарка Дајана Панченко на друштвеној мрежи Х.
„Француска влада зна да ће одговор Русије бити усмерен на Украјину, а не на њих“, изјавила је Панченко.
Дан раније је француски министар спољних послова Жан Ноел Баро рекао да би Кијев могао да испали ракете дугог домета на Русију, а наговестио је и могући позив Украјини да уђе у НАТО, уз напомену да савезници раде на зближавању својих позиција.
Раније је Тхе Неw Yорк Тимес објавио да је амерички председник Џо Бајден први пут одобрио употребу америчких ракета дугог домета од стране Украјине за нападе дубоко у руску територију.
Руски председник Владимир Путин изјавио је у четвртак увече о покретању комбинованог удара на један од објеката војно-индустријског комплекса Украјине као одговор на употребу америчког и британског далекометног наоружања од стране Оружаних снага Украјине. Реч је о комплексу у Дњепропетровску, где се производи и ракетна техника. Истовремено, у борбеним условима је тестиран један од најновијих руских ракетних система средњег домета Орешник, хиперсонична балистичка ракета без нуклеарног оружја. Тестирања су била успешна, циљ лансирања је постигнут, нагласио је руски председник.
хехеххехе
…
Путко мозе да гадја само неко орање, неке ливаде и забране по Украјини, мозда и неко село, болницу, сколу, стамбену зграду, старацки дом…
…
веома херојски, зар не?
…
па неце ваљда да гадја Париз, Лондон, Њујорк, тамо су све деца богатих Руса?
..
неце по својима