У Џухају је поринута прва кинеска беспосадна подморница (подводни брод) „Плави кит“. Намењен у истраживачке сврхе, уз способност да у случају тајфуна изврши зарањање на дубину од 60 метара. Предвиђен за прикупљање података (океанографија, метеорологија), али не треба занемарити будућу војну примену.
Подводни беспосадни брод (како су га Кинези категорисали) „Плави кит“ поринут је први пут у луци Џухај. Брод је пројектован за рад у тешким условима током тајфуна и може да носи неколико сондирајућих ракета за прикупљање метеоролошких података, различите сензоре и мале беспилотне уређаје. Овај детаљ привлачи пажњу у војном контексту. Стручњаци даље истичу да је предност „Ланцзина“ („Плави кит“) у томе што је способан како за великом брзином кретање по површини, тако и за роњење. ПББ такође може да остане у стању статичког „лебдења“ под водом више од месец дана и брзо извршава изненадне задатке.
Пловило има дужину од 11 метара, депласман 12 тона, и достиже брзину од 30 до 40 чворова на површини и 4 чвора под водом. Његова пловна дистанца износи стотине километара без потребе за допуном горива, а максимална дубина зарона је 60 метара. Као што смо рекли, пројектован је за рад у екстремним условима, носећи више сонди за прикупљање метеоролошких података, различите сензоре и мале беспилотне уређаје. Уочи налета тајфуна може се склонити под воду, а током проласка кроз олујна подручја лансира сонде и прикупља океанографске податке. Ипак, западне публикације брине способност брода да врши надзор подводних каблова, па су се још раније расписали о саботажама. Брод је способан да се креће великом брзином по површини, као и да остане у статичном положају испод воде више од месец дана, извршавајући изненадне задатке. Планирано је да уђе у оперативну употребу 2026. године. Пуштање у оперативну употребу планирано је за 2026. годину.