НЕМАЧКА ШАЉЕ ТЕНКОВСКУ МУНИЦИЈУ У ИЗРАЕЛ

Немачка влада је прећутно пристала на захтев Израела за тенковске гранате након дугог разматрања, наводи Der Spiegel.

Израел је у новембру затражио укупно 10.000 “прецизних метака” Rheinmetall калибра 120 милиметара за допуну муниције коришћене у операцији Газе, додао је немачки медиј, позивајући се на изворе.

Друге земље су такође примиле захтеве, а амерички председник Џо Бајден пристао је да испоручи 14.000 метака почетком децембра, заобилазећи Конгрес.

Према Der Spiegel ,,немачка канцеларија, Министарство одбране и Форин офис разматрају захтев од новембра и „у основи“ су пристали на њега.

Званична потврда“, међутим, није дата, пише недељник, додајући да ни израелска амбасада у Немачкој није одговорила на питања о одлуци.

Муниција из немачких војних залиха разматра се за испоруку Израелу јер би њено снабдевање кроз индустрију трајало много дуже.

Војне залихе би могле да се попуне за шест до осам месеци, наводи се у саопштењу.

Разговара се о детаљима уговора о пакету оружја, укључујући цену. Израел је наводно спреман да плати испоруку.

Остала разматрања одлуке укључују утицај испоруке на помоћ у оружју Украјини и на војне резерве муниције, иако би оне могле да се попуне за неколико месеци.

Штавише, то је политичка одлука јер су немачки савезни министри газили танку линију од напада Хамаса на Израел 7. октобра, изражавајући солидарност са Јерусалимом и понављајући његово право на самоодбрану, упозоравајући га да буде „пажљивији“ у својим Операција у Гази.

Израелска војска мора учинити више да заштити цивиле у Гази“, цитирао је Дер Спиегел изјаву немачке министрице иностраних послова Аналене Бербок током посете Израелу прошле недеље.

Земља мора пронаћи начине да боље заштити цивилно становништво; ово захтева „мање интензивне операције“.

Након напада Хамаса, немачка влада је рекла да ће одобрити и обрадити израелске захтеве за оружјем на „приоритетној“ основи, рекавши да је примљено око 200 таквих захтева.

До сада је земља прихватила израелске захтеве за оклопна возила и заштитну опрему за војнике.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *