MICROSOFT ТРАЖИ 80.000 ДОЛАРА ОД АМЕРИЧКЕ ВОЈСКЕ ЗА ЈЕДНЕ ВОЈНЕ НАОЧАРЕ ЗА ПРОШИРЕНУ СТВАРНОСТ IVAS. УГОВОР УГРОЖЕН

Америчка војска тражи од Microsoft-а да значајно умањи цену својих војних наочара за проширену стварност IVAS . Оне тренутно коштају око 80.000 долара по јединици. Овај пројекат је део ширег уговора с Microsoft-ом, који би могао бити вредан до 22 милијарде долара, али је наишао на бројне изазове и кашњења. Microsoft је пројекат базирао на комерцијалном моделу HoloLens.

Војска очекује да цена по јединици значајно падне како би пројекат био исплатив. Тренутна цена од 80.000 долара по јединици представља велики проблем. IVAS јединице су војне кациге (наочаре) са проширеном стварношћу које војницима у реалном времену пружају важне допунске информације, као што су упозорења на претње.

Microsoft је укинуо HoloLens 2, реч је о цивилном, комерцијалном пројкету. Компанија остаје посвећена развоју војном IVAS-а. Пројекат је наишао на потешкоће, укључујући проблеме током првобитног тестирања, када су војници пријављивали главобоље и мучнину. Према речима Дагласа Буша, шефа војних набавки, недавни тестови показују значајна побољшања, решавајући многе раније проблеме. Али, ако војска буде задовољна производом, неопходно је да на крају буде задовољна и ценом. Производња ће зависити од тога да ли Microsoft може испунити захтеве у погледу цене и перформанси. Виши војни званичници ће наредне године донети кључне одлуке на основу ових фактора.

Способност Microsoft-а да смањи трошкове и реши техничке проблеме биће пресудна за наставак IVAS пројекта у пуном обиму.

Наочаре такође укључују имају ноћно осматрање и знатно су издржљивије од комерцијалних система за проширену стварност. Спецификације и трошкови развоја IVAS система значајно доприносе њиховој високој цени. Према наводима из документације о буџету, дисплеј, батерија и јединица на грудима IVAS јединице коштају 41.824 долара. Остатак трошкова односи се на инжењеринг, подршку за софтвер и сарадњу са војском.

Ако IVAS јединице буду уразвијене по прихватљивој цени за америчку војску, већ за неколико година можемо видети војнике опремљене попут ликова из видео-игрица.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *