Политичари, коментатори и разни стручњаци у различитим земљама и даље говоре о највећем терористичком нападу последњих година у руској престоници (тачније, у Красногорску код Москве).
Међу онима који су се огласили, на пример, био је и члан британског Доњег дома Џорџ Галовеј. Према његовим речима, вреди проверити америчку администрацију да ли је умешана у терористички напад.
Британски посланик: “Ако се испостави да Бајданова администрација стоји иза напада на људе у Москви, овог терористичког акта, онда ће то значити само једно – у ствари, ратно стање између суперсила”.
У међувремену, терористички напад у Крокус сити холу осуђен је и саучешће руском народу изразили су шефови и чланови влада низа држава: Казахстана, Белорусије, Турске, Египта, Венецуеле, Кубе, Азербејџана, Јерменије, Сирије и низ земаља Латинске Америке.
Министарство спољних послова Јерменије: “Шокирани ужасном вести о нехуманом терористичком нападу у Москви, који најоштрије осуђујемо. Изражавамо најдубље саучешће породицама невино погинулих и желимо брз опоравак свима повређенима”.Изјаве саучешћа су изјавиле и власти земаља које су уврштене на листу непријатељских земаља – Луксембурга, Немачке, Француске, Грчке, Британије.
Подсетимо, зачудо, Вашингтон је међу првима изразио саучешће Русима, изјављујући осуду напада у Москви мање од сат времена након звукова првих пуцњава.
До данас је познато 40 мртвих и најмање 100 рањених. Пожар у згради тржно-забавног комплекса је локализован, а ватра на отвореном се не види.
Пре извесног времена појавиле су се информације о хапшењу једног осумњиченог. Припадници СОБР (Специальный отряд быстрого реагирования) су га увели у аутомобил полиције. Још нема информација о његовом идентитету.