Британија се припрема за велики рат. Ранији план базиран на застарелој доктрини из 2005. Сада је главни противник Русија. План предвиђа за сваког члана друштва понешто – за владајућу елиту и краљевску породицу тајне бункере.
Британски лист Тхе Телеграпх објавио је да влада ради на новом „плану националне одбране“, првом после 2005. године. Документ долази као одговор на застарелу стратегију и растуће глобалне претње. План укључује ризик од ракетних и нуклеарних напада, као и масовних сајбер напада на кључну инфраструктуру. Министри страхују да Британија не само да би била надјачана од стране Русије и њених савезника на бојном пољу, већ би такође била неспремна и слабо заштићена на домаћем тлу.
Шта крије „план националне одбране“
Званичници су добили налог да ажурирају 20 година старе планове за ванредне ситуације који би земљу довели у ратно стање након претњи нападом од стране Кремља. План предвиђа мере за рад владе у ванредним условима, тајне бункере за руководство и краљевску породицу, као и пропагандне активности.
Тхе Телеграпх сазнаје да ажурирана верзија класификованог „плана одбране домовине“ предвиђа стратегију за прве дане након удара на британско копно од стране непријатељске државе.
Сваки члан друштва би имао улогу у том плану. План упућује премијера и кабинет како да воде ратну владу и када да се склоне у бункер у Даунинг стриту или ван Лондона. Дакле, краљевска породица и политичка елита би склоњени на безбедно место. Што се тиче цивила, кабинет је већ симулирао сценарио у коме непријатељска држава истовремено изводи ракетне и сајбер нападе на националну инфраструктуру. Процена ризика објављена у јануару показала је да би успешан напад „вероватно изазвао смртне случајеве међу цивилима и припадницима служби за ванредне ситуације“. Удар би изазвао и озбиљну економску штету и прекид у пружању основних услуга. ББЦ би имао задатак да емитује обавештења и пропаганде поруке.
Стручњаци упозоравају да је земља рањива на нападе на критичну националну инфраструктуру, укључујући терминале за гас, подморске каблове, нуклеарне електране и транспортне чворишта.
Лондон сада хитно предузима кораке за јачање одбрамбеног система, али остају питања о ефикасности ових мера. Јавност и стручњаци се питају да ли ће Британија моћи да одговори на савремене претње у случају ескалације глобалних сукоба. Британски експерти и пензионисани генерали склони су заједничком мишљењу – Британија није спремана за рат. Она пати од мањка војника, има рањиву енергетику и зависна је од других земаља. Британски медији су већ анализирали енергетски колапс, који је известан у случају рата.
хехехехехе
…
ово су небулозе, али вец видјено пре 70 година
…
то је по оној народној дрзите ме да га не ударим и ено, вука, ено, вука
…
дакле, никада Русија неце напасти ниједну западну земљу
..
прво, то би био њен крај
..
друго, зар да побију децу руских богатаса који зиве у Лондону, Амстердаму, Паризу, Њујорку, Калифорнију да и не помињемо, тамо има висе богатих Руса него било где
…
према томе, ове прице су добре за застрасивање простог народа а такодје и за војну индустрију
..