Шеф ваздухопловства Бангладеша, шеик Абдул Ханан, потврдио је да служба истражује могућност набавке 16 борбених авиона Ј-10С из Кине, према бројним локалним изворима. Набавка би уследила, након завршетка набавке 36 ловаца Ј-10С за пакистанске ваздухопловне снага који су наручени почетком 2022. године, а планирано је још 36 додатних ловаца.
Извештај долази након што су локални медији у августу почели нашироко да тврде да се Ј-10C разматра за модернизацију флоте. Бројни извори су известили да су старији ловци J-7MB које су испоручили Кинези авиони које нови J-10C треба да замене. Ј-7 тренутно чини окосницу бангладешке ловачке флоте, са три ескадриле авиона које делују заједно са четвртом ескадрилом авиона МиГ-29А/УБ. J-7MB је најстарија варијанта Ј-7 у употреби у земљи, и има знатно старију и мање напредну авионику и наоружање од новијег J-7BG/BGI који је произвођен до средине 2010-их.
Иако се наводи да оружане снаге Бангладеша фаворизују Ј-10С, који је оставио снажан утисак у суседном Пакистану, политички разлози могу и даље ометати договор. Нереди великих размера у земљи, за које је велики број извора известио да их снажно подржавају и омогућавају државе западног блока, збацили су владу Бангладеша у јулу, при чему је нова администрација била далеко више усклађена са америчким и европским интересима него њена претходница. Очекује се да ће ово потенцијално изазвати тензије између нове администрације и оружаних снага уколико Ваздухопловство покуша да настави са набавком напредних кинеских борбених авиона.
Ј-10С је један од три типа ловаца које су кинеске ваздухопловне снаге набавиле у последњих пет година, поред ловца пете генерације Ј-20 и “4+ генерације” Ј-16. Иако је много лакши и мањег долета од друга два авиона, Ј-10С је веома цењен због своје софистицираности и широко се сматра да је свеукупно најспособнија класа једномоторних ловаца на свету, осим америчког пете генерације F-35. . Упркос својој много мањој величини, Ј-10C се показао способним да надмаши неке од најтежих ловаца на свету у борбама ваздух-ваздух, при чему је 2020. године пријављено да је авион константно надмашио руски Су-35 у симулираним сукобима. Ловац Ј-10С је такође с времена на време надмашио Ј-16 у таквим ангажманима, иако мање доследно, при чему су се ова два сматрала добро усклађеним. Његов борбени потенцијал у режиму ваздух-ваздух се стога тренутно сматра највећим од свих класа ловаца у Јужној Азији.