Šef vazduhoplovstva Bangladeša, šeik Abdul Hanan, potvrdio je da služba istražuje mogućnost nabavke 16 borbenih aviona J-10S iz Kine, prema brojnim lokalnim izvorima. Nabavka bi usledila, nakon završetka nabavke 36 lovaca J-10S za pakistanske vazduhoplovne snaga koji su naručeni početkom 2022. godine, a planirano je još 36 dodatnih lovaca.
Izveštaj dolazi nakon što su lokalni mediji u avgustu počeli naširoko da tvrde da se J-10C razmatra za modernizaciju flote. Brojni izvori su izvestili da su stariji lovci J-7MB koje su isporučili Kinezi avioni koje novi J-10C treba da zamene. J-7 trenutno čini okosnicu bangladeške lovačke flote, sa tri eskadrile aviona koje deluju zajedno sa četvrtom eskadrilom aviona MiG-29A/UB. J-7MB je najstarija varijanta J-7 u upotrebi u zemlji, i ima znatno stariju i manje naprednu avioniku i naoružanje od novijeg J-7BG/BGI koji je proizvođen do sredine 2010-ih.
Iako se navodi da oružane snage Bangladeša favorizuju J-10S, koji je ostavio snažan utisak u susednom Pakistanu, politički razlozi mogu i dalje ometati dogovor. Neredi velikih razmera u zemlji, za koje je veliki broj izvora izvestio da ih snažno podržavaju i omogućavaju države zapadnog bloka, zbacili su vladu Bangladeša u julu, pri čemu je nova administracija bila daleko više usklađena sa američkim i evropskim interesima nego njena prethodnica. Očekuje se da će ovo potencijalno izazvati tenzije između nove administracije i oružanih snaga ukoliko Vazduhoplovstvo pokuša da nastavi sa nabavkom naprednih kineskih borbenih aviona.
J-10S je jedan od tri tipa lovaca koje su kineske vazduhoplovne snage nabavile u poslednjih pet godina, pored lovca pete generacije J-20 i “4+ generacije” J-16. Iako je mnogo lakši i manjeg doleta od druga dva aviona, J-10S je veoma cenjen zbog svoje sofisticiranosti i široko se smatra da je sveukupno najsposobnija klasa jednomotornih lovaca na svetu, osim američkog pete generacije F-35. . Uprkos svojoj mnogo manjoj veličini, J-10C se pokazao sposobnim da nadmaši neke od najtežih lovaca na svetu u borbama vazduh-vazduh, pri čemu je 2020. godine prijavljeno da je avion konstantno nadmašio ruski Su-35 u simuliranim sukobima. Lovac J-10S je takođe s vremena na vreme nadmašio J-16 u takvim angažmanima, iako manje dosledno, pri čemu su se ova dva smatrala dobro usklađenim. Njegov borbeni potencijal u režimu vazduh-vazduh se stoga trenutno smatra najvećim od svih klasa lovaca u Južnoj Aziji.