Сателитски снимци указују на померање Ту-142 на аеродрому пре удара

Сателитски снимци ниске резолуције, објављени са украјинске стране, указују да су оштећени Ту-142 мењали положај на аеродрому уочи напада. Реч је о летелицама које су се налазиле у близини авиона А-60 и А-100ЛЛ, уништених у претходном украјинском удару.

Према доступним фотографијама, 7. маја видљив је један авион на тој позицији. На снимку од 9. маја појављује се и други, док је на фотографији од 29. маја видљив и трећи авион.

Промене распореда на аеродрому

Уочени Ту-142 налазили су се десно од места где су били А-60 и А-100ЛЛ. Та промена распореда пре напада отвара питање да ли су летелице премештане из техничких или других разлога.

Једна од могућности је да су раније складиштени авиони били у процесу ремонта и обнове у ТАНТК „Г. М. Беријев“. Друга могућност је да су померани као лажни циљеви.

Без потврде о разлозима

За сада нема званичне потврде због чега су авиони мењали положај на аеродрому. Доступни материјал омогућава само закључак да је до померања дошло у периоду између 7. и 29. маја.

Без додатних снимака веће резолуције или званичних података, тврдње о ремонту или употреби као мамаца остају на нивоу претпоставке засноване на визуелном материјалу.

4 коментара на “Сателитски снимци указују на померање Ту-142 на аеродрому пре удара

  1. распала русоландија
    али
    то је као онај болесни лав
    трагови су многи до пецине
    дакле, русија је рањена, стара, матора, глупава звер
    лези ко морз…
    мртвосана
    али
    јос увек има остре зубе и панѕе
    њима гребе и када око себе
    онолико колико дохвати

    неки добар ловац са копљем, или ловацка друзина да је избоду и прободу… да се не муцхи висхе, да уцине хумано дело

  2. Има тешких будала пример је дотични из претходног мејла.
    Људи моји јоснисте свесни ста мозе да испадне на крају. Нарциси са запада упорно провоцирају докле. кад буду падале главе код њих бице касно за све.
    Украјина није способна сама да гадја циљеве, сателити су јос 2021 распоредјени и зна се ко је то резирао. Па сад …

    1. док год не буде унистена Москау црвенау… и док не буде горео Кремљ и оне зидине не буду гомила цигала… неце бити мира у свету
      русија је главни генератор зла у европи

Које је Ваше мишљење о овоме?

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *