Приликом напада на у овом делу Курске области уништена су три моста, али Руси су изградили убрзо два, а сада им се придружио и трећи понтонски мост
Украјина је у два округа Глушково и Теткино уништила упкупно четири моста како се би руске снаге у тој зони изоловале и одсекле од главнине снага, дошле у окружење, а онда као и на почетку операције Барбароса извели заробљавање уз медијску помпу.
Најпре су за викенд уништана била два и тешко оштећена три моста код Глушкова.
🇷🇺 Армy буилд а неw бридге цросс Сеyм ривер нортх оф Глусхково…. Курск регион. пиц.тwиттер.цом/м1дхИИГр6А
— Вијести (@Вијести11111) Аугуст 19, 2024
Иначе ради се о мочварном тлу, које иако је равница и није баш погодно за употребу оклопно-механизоване борбене технике.
Приликом напада на у овом делу Курске области уништена су три моста, али Руси су изградили убрзо два, а сада им се придружио и трећи понтонски мост.
🇷🇺🇺🇦 Сателлите имагес оф понтоон цроссингс ацросс тхе Сеим Ривер, wхере тхе Украиниан Армед Форцес демолисхед тхе бридгес. Тхеy беган то qуицклy ребуилд тхем евен бефоре тхе фирст бридге фелл.
— Златти71 (@Златти_71) Аугуст 19, 2024
– wархисторyалцонафтер пиц.тwиттер.цом/кТбБ7ТСф5Н
Два понтонска моста откривени су на сателитским снимцима који су направљени 17. августа преко реке Сејм.
Западни извори тврде да су понтонске мостове Руси изградили између 15. и 16. августа, источно од села Глушково у Курској области.
Украјинци наиме покушавају исто оно што су покушали да ураде у Херсонској области 2022. године и Антоновског моста, рушења руског повлачења. Украјиници су гађали мостове како би спречили повлачење цивила и војске са десне на леву обалу Дњепра када се гледа у смеру према ушћу Дњепра у Црно море. Генерал Сергеј Суровикин је тада сам извршио повлачење цивила и војске, а онда је мостове који су већ тад били тешко оштећени дигао у ваздух и урушили су Антоновски. То се показало одличном порценом, јер је касније уследило рушење бране Нова Каховка и полављивање тог подрчју.
Руси су то извели јер су имали довољно понтоњерских средстава мостова, скела, што Украјици упрос донацијама нису имали довољно.
Циљ Украјинаца је да рушењем мостова преко реке Сејм желе да остваре успех и поколе руску војску. Украјинци сада желе да ураде оно исто што нису успели на Дњепру. Иначе река Сјем није исто што и Дњепар и на овој реци је много лакше поставити прелазе него на Дњепру.
Иначе пре неколико месеци, али још и раније у Курску област руска војска послала је била велику количину инжењеријских средстава, мостова, скела и прелаза. Поставља се питање зашто баш у Курску област, а не у Херсконску. Такође да ли је ово била свесна замка навлачења Украјинаца у замку. Украјинци на том простору Курске области имају 10.000-15.000 војника
Стварно је доста занимљиво шта се дешава у Курском региону ….зашто руси не користе авијацију више тепих бомбардовање запаљиве и вакум бомбе су 24 и 25 и ћао да ли је могуће да њихове против радарске ракете не могу да неутралишу патриот па је то проблем ??… ста је са противартиљерским радарима за химарс морају их уловити кад тад …