Извештаји о напредовању руских снага у Украјини, чији су извор Ројтерс и Deepstate најбоље указују на интензивирање активности и значајно ширење територијалне контроле. Претходне недеље забележено је рекордно освајање од 235 км². Наиме, током септембра и октобра су Руси почели да “обарају рекорде” у погледу заузете површине, али се очекивало да се та динамика успори са приласком до већих градова. Догодило се супротно.
Прошла недеља, које се описује као рекорд за 2024. годину, истиче снажан продор руских снага, посебно у стратешки важним регионима. Руси не напредују на једном правцу, већ на више фронтова. То ствари чини далеко опаснијим по ОСУ. Протекле недеље је заузетео 235 км², што је рекордно. Неки извори процењеују да је површина и већа. Што наводи да је за половину месеца заузето од 600 до 667 км². Ако су те информације тачне, то би указивало на промену динамике на бојном пољу, чак и у промењеним временским условима.
Наиме, постојало је више факотра који су требали да успоре руски продор. Пре свега, прилазак већим урбаним подручјима, као и промена временских прилика. Што се тиче успоравања услед окршаја у урбаним срединама, Руси су велике напредак направили управо у Курахову. Очекивало се да ће град представљати тешко освојиву тврђаву, и дуго пружати отпор. Ипак, пола града је под руском контролом. Слична је ситуација и са Торецком и Купјанском. Иако су неке територији ОСУ повратиле, Руси и овде остварају напредак у градским срединама. У погледу временских прилика, очекивало се да ће новембар бити можда и најмање активан месец. Падавине су требале да утичу и на логистику и технику, ипак, иако у корелацији са урбаним борбама, ни на другим правцима падавине нису биле нарочитог интезитета. Макар не таквог, да спрече напредак, руских снага.Постаје извесно да ће се ове цифре повећати. Нарочито ако су узму у обзир дешавања око Курахова и Велике Новоселке. Такође, неки извори спомињу и припрему за нову украјинску офанзиву до краја године. Према томе, пратићемо ове статистичке параметре и током наредних недеља.