КИНА ПРОИЗВОДИ 80% СВИХ ДРОНОВА. АМЕРИКА, ЈАПАН И ЕУ, КОЛЕВКЕ ДРОНОВА САДА КАСКАЈУ ЗА DJI

Сједињене Државе и њихови савезници су се суочили с озбиљним изазовима у области беспилотних летелица. Некада лидери у технологији и обиму производње, САД су данас патуљак у поређењу са кинеским капацитетима. Дословна свака технологија неопходна за израду једног дрона, потиче из САД, Европе и Јапана. Ипак, то данас ништа не значи. Данас Кина држи удео од око 80% светске производње БПЛ.

Иако су многи кључне компоненте дронова изуми САД, Јапана и Европе, производња је готово у потпуности прешла у Кину. Јапан је био лидер у камерама, батеријама. Сједињене Државе и Европа су изумели готово све – моторе, пропелере, сензоре, софтвер, шасију, пријемнике, контролере. Већина компоненти који се широко користе у беспилотним летелицама изумљени су у Сједињеним Државама, Јапану и Европи, али скоро сви они се сада производе у Кини. Кинеска компанија DJI је највећи светски произвођач БПЛ.

Кина има значајан удео у глобалној производњи дронова, процењује се да је њен удео и до 80% у тржишту дронова. Компаније попут DJI, која је лидер у овој индустрији, доминирају како у производњи, тако и у иновацијама. Русија и Иран такође показују зубе и знање. Ирански дронови су се прославили у Украјини. Русија је ове године удестеотручила производњу. Скоро милион и по дрнова је испоручено Оружаним снагама Руске Федерације. Председник Путин и нови министар војни, Белоусов, су највише пажње посветили управо овом сегменту. Русија подстиче и иницијативу малог и средњег бизниса на овом пољу

Украјина је имала озбиљне количине дронова, што се могло видети у борбеним дејствима у протеклих годину дана. Ипак, општи утисак је да и она, односно, њени партнери губе дах у овој трци.

Овако гигнатска несразмере ставља под сумњу стратешку позицију Запада, и њихову некадашњу предност. Технологија и иновације у области дронова се брзо развијају. САД су можда већ и изгубиле своју доминацију у овој области, јер њихови ривали данас имају далеко већу праксу, обим производње и можда још по неко изненађење.  

4 коментара на “КИНА ПРОИЗВОДИ 80% СВИХ ДРОНОВА. АМЕРИКА, ЈАПАН И ЕУ, КОЛЕВКЕ ДРОНОВА САДА КАСКАЈУ ЗА DJI

  1. a sta mislite zasto je to tako?

    evo vam primera

    kolio kosta Ajfon? – mnogo, jel da.

    a znate gde se pravi? – U Kini.

    a znate koliko kosta proizvodnja po primerkui
    ..
    10 dolara
    ..
    znate ko pravi Ajfon u Kini?

    kineska deca, male ruke i prsti za sklapanje delova to glupog kalafona

    znate cime ih hrane?

    svinjetinom i pirincem

    znate da u pogonima postoje mreze koje sluze da ako dete padne da se ne povredi

    pa vi i dalje serendajte o Kini, o njenoj velikoj ekonomskom moci… kao fol oni su prva ekonomija sveta

    jesu k.c.

    ali, Ameri se ogradjuju polako

    Intel izgradio novu fabriku chipova u Oklahomi

    ostaju Kinezi be tehnologije za proizvodnju

    do sad je Kina bukvalno bila ekonomska kolonija Amerike
    – jeftina radna snaga, pre svega, masovna proizvodnja –

    mislite o tome kad budete velichali tu… Kinu u kojoj su ljude gazili tenkovima na Tjenanmenu

    1. Razmisljao sam da te ostavim da se svadjas sam sa sobom ko i obicno, ali dobronameran savet nije bolest sve sto bili idi kod psihijatra, psihologa bilo koga pa makar bio i vrac stvarno ti nije dobro. A samo jedna brojka za glupsona tvog kalibra, Kina iskoluje godisnje 5.000.000 inzenjera duplo vise nego kompletan zapad.

    2. Ебанс де одјеби на своје крвацке портале, пусти нас Србе да сами себи тумачимо геополитику, кад будеш имао мало новца отиди мало у Кину па ће ти многе ствари бити јасне! А сад нога!

    3. Tebe izgleda plaćaju da pljuš po svemu i svačemu.. a da ne sklapaju mala deca ajfone sa njihvim rukicama.. do deca rade po africi de tvoji zapd šalje litiumske baterije jer je proces reciglaze skup i jako otrovan .. pa im jeftinije da plate zemljama trećeg sveta da odlazu otpad… a ova deca koju ti spominješ su u industriji Tekstila .. u Aziji …
      Nego se pitam ko je tebe i čime hranio kad se u svakom članu naleti na tvoje glupe i bolesne komentare … PS idi leči se .. imaš ozbiljan problem ..

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *