Почев од 1954. године, Пакистан је примио прву туру од укупно 120 ловаца Ф-86 Сејбр. Овим ловцем Пакистан је опремио девет ловачких сквадрона. Други индијско-пакистански рат или Други кашмирски рат између Пакистана и Индије отпочиње 1. септембра 1965. године, нападом пакистанских снага на Индију. Током 22 дана борби, ослонац РВ Пакистана чинили су ловци Ф-86Ф. Међутим, пошто су САД по избијању рата забраниле извоз свог наоружања Пакистану, Пакистанци су успели да набаве 90 тзв. канадских сејброва (CL-13 Sabre Mk-6) незаконито од Западне Немачке. Авиони су испоручени преко Ирана.
У ваздушним борбама Пакистанци су изгубили 15 Ф-86Ф, а од дејстава ПВО током напада на циљеве на земљи још 19 Ф-86Ф. Пакистански сејброви су били опремљени ИЦ ракетама ваздух-ваздух АИМ-9Б.
Набавком авиона ЦЛ-13 из Западне Немачке, и испоруком која је ишла преко Ирана, Пакистан је створио услове да се његово РВ колико толико успешно супротстави индијском РВ, током борби за независност Бангладеша. Уочи самог почетка рата, изнад западног Бенгала 22. новембра 1971. године у ваздушним дуелима сукобили су се индијски нетови (Gnat) са пакистанским сејбровима (Sabre).
Након рата, Пакистанци су своје ловце Ф-86 Сејбр постепено у фазама заменили кинеским ловцима Ф-6 (МиГ-19). Последњи Ф-86 Сејбр повучен је из службе РВ Пакистана почетком 1980. године. Међутим, и поред горе свега наведеног Ф-86 Сејбр у Пакистану је остао легендарни ловац и симбол националног поноса.