СВЕТ НА ИВИЦИ НУКЛЕАРНОГ РАТА: ЗЕЛЕНСКИ ПРИТИСКА СА НАПАДОМ НА РУСИЈУ, БАЈДЕН НЕ ПОПУШТА, А ПУТИН ПРОМЕНИО ДОКТРИНУ И ЧЕКА НАПАД!

Хручов, Кастра и Кенедија више нема, али ту су Зеленски, Бајден и Путин

Свет је стигао на ивицу нукеларног рата која се делом приближила оној из октобра 1962 године када су откривене совејтске балистичке ракете СС-4 Серб на Куби.

Хручов, Кастра и Кенедија више нема, али ту су Зеленски, Бајден и Путин.

Украјински председник Владимир Зеленски који се налази у посети САД поново врши притисак на америчког председника да аминује да Украјина тактичке балистичке ракете и крстареће ракете које су донирали САД, Француска и Велика Британија употреби за напад на Русију.

Амерички председник Бајден је ‘незадовољан Зеленскијевим ‘планом победе’ – јер нова подршка САД не задовољава оно што је Кијев тражио
Џо Бајден је потврдио да ће Украјини обезбедити додатну муницију дугог домета – али није попустио у дозволи да се полубалистичке и крстареће ракете испаљују на Русију.

Украјина је дуго водила кампању међу својим савезницима, углавном САД и Велике Британије, да дозволе Кијеву да лансира ракете добијене са Запада на територију Русије.

Док је украјински председник Владимир Зеленски у САД-у због Генералне скупштине Уједињених нација, председник Бајден га је угостио у Белој кући.

У најавама о америчкој подршци Украјини, у 11 сати председник Бајден је рекао да је „одлучио да Украјини обезбеди муницију дугог домета Joint Standoff Weapon (JSOW)“. Међутим, није поменуо дозволу за употребу ових оружја на територији Русије.

Председник Бајден је додао: „Већ скоро три године, Сједињене Државе окупљају свет да стане уз народ Украјине који брани своју слободу од руске агресије. Врхунски приоритет моје администрације је да обезбедимо Украјини подршку која јој је потребна да победи.“

Потврђујући „нагли“ пораст безбедносне помоћи Украјини, председник Бајден је најавио:

  • 2,4 милијарде долара за Украјину, кроз Иницијативу за безбедносну помоћ Украјини, што ће укључити додатну противваздушну одбрану и ваздушно-земаљску муницију;
  • САД ће обезбедити Украјини дугометну муницију Joint Standoff Weapon (JSOW);
  • Украјина ће такође добити „стотине додатних ракета Patriot и AMRAAM у наредних годину дана“;
  • Обука украјинских пилота F-16 биће проширена, укључујући подршку за обуку додатних 18 пилота следеће године;
  • САД су такође „данас предузеле акцију како би пореметиле глобалну мрежу криптовалута, у сарадњи са међународним партнерима“;
  • САД ће наставити да повећавају трошкове Русији за њен рат у Украјини и да лишавају руску одбрамбену индустрију ресурса;
  • Председник Бајден је такође обећао да ће сазвати састанак Контакт групе за одбрану Украјине у Немачкој, како би координисао напоре 50 земаља које подржавају Украјину.

Он је закључио: „Кроз ове акције, моја порука је јасна: Сједињене Државе ће обезбедити Украјини подршку која јој је потребна да победи у овом рату.“

Од среде увече се спекулише да је Москва детаљно обавестила Вашингтон о одмаздама на циљеве у САД и Европи које би уследиле уколико би се оружје НАТО-а користило за нападе дубље унутар руске територије.

Само кинетичка енергија Авангард ракете са ненуклеарном бојевом главом еквивалентна је 21 тони ТНТ-а, не укључујући сам експлозив. То је довољно да уништи један градски блок, значајно оштети војну базу или чак сруши носач авиона.

Тако је Пентагон морао да одигра улогу одраслих и одузме „шибице” Блинкену и Бајдену. Чини се да Саливан никада није био нарочито склон тој идеји.

Ово би могло да објасни зашто је Бајден био толико бесан и нервозан када је поменуто питање Путина, тог дана када је Стармер дошао тражећи подршку за одобрење напада Storm Shadow ракетама на Русију.

За то време огласио се и Дмитри Медеведев који је о свему изнео своје тезе

„Догађај који смо сви чекали…”, почео је Медведев

Руски председник је изнео приступе за ажурирање нуклеарне доктрине наше земље. Главне промене су следеће:

  1. Агресија на Русију од стране ненуклеарне државе, али уз подршку или учешће нуклеарно наоружане земље, сматраће се заједничким нападом. Свима је јасно о којим државама је реч.
  2. На радост Пољске и бројних НАТО пигмеја, за нашег најближег савезника Белорусију биће успостављена еквивалентна нуклеарна заштита.
  3. Под одређеним условима, масовно лансирање непријатељске ваздушне снаге, укључујући авионе, пројектиле и беспилотне летелице, које резултира кршењем наше границе може бити оправдање за употребу нуклеарног оружја. Нешто за размишљање не само за трули неонацистички режим, већ и за све непријатеље Русије који гурају свет ка нуклеарној катастрофи.

Јасно је да сваку ситуацију која би могла представљати основ за нуклеарни одговор треба проценити у комбинацији са другим факторима, а сваку одлуку о употреби нуклеарног оружја мора донети врховни командант. Међутим, ова промена смерница наше земље за коришћење нуклеарног оружја, сама по себи, може да охлади жар оних наших противника који још нису изгубили осећај за самоодржање. Што се тиче слабоумних, остала је само римска максима: “caelo tonantem credidimus Jovem regnare”
„Поверовали смо да Јупитер влада небом громогласно.“

Овде се алудира на Јупитера (римског бога, еквивалентног грчком Зевсу), као бога који влада небом и громом.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *