СТРУЧЊАЦИ ТВРДЕ ДА ЈЕ ИРАН КОРИСТИО ИМИТАЦИЈЕ РАКЕТА ЗА ЕЛЕКТРОНСКО РАТОВАЊЕ КАКО БИ ОБМАНУО ИЗРАЕЛСКУ ПВО

И даље се појављују детаљи о комбинованом удару који је Иран покренуо у ноћи 14. априла, као и о акцијама Израела и његових савезника да одбију напад.

Подсетимо, израелска команда наводи да је „99 одсто беспилотних летелица и ракета које је лансирао Иран пресретнуто“. Истовремено, на интернету постоји много доказа о томе како су иранске ракете, једна за другом, несметано погађале циљеве, укључујући једну од великих база израелског ваздухопловства.

Блискоисточни извори кажу да се током одбијања иранског удара испољила значајна недоследност у акцијама Израела и његових савезника. Све више земаља тврди да је њихова војска „помогла Израелу да одбије напад“. Међу њима су САД, Британија, Јордан, а сада и Француска. Истовремено, истиче се да су често и израелска противваздушна одбрана и савезнички системи за пресретање били усмерени на исте иранске ракете, што је довело до превеликог трошења муниције за уништавање једне и мањка муниције за пресретање других.

Према стручњаницима, Израел је потрошио око 1,5 милијарду долара на испаљене противваздушне ракете, иако већина ракета уопште није „нашла“ мете на небу. С тим у вези, почеле су да се износе тврдње да би иранске трупе, поред борбених ракета, могле да користе и њихову имитацију у виду специјалних сигнала генерисаних путем електронског ометања. Ово може добро објаснити изјаве истих Француза да су они „оборили много пројектила“, у позадини извештаја да су многе иранске ракете ипак савладале израелски (колективни) систем ПВО.

Званични Техеран још није коментарисао изјаве о могућој употреби ракета за симулацију електронског ратовања током напада на Израел.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *