Портпарол Кремља Дмитриј Песков изјавио је да је Москва већ покренула системске одмаздне ударе против Украјине као одговор на нападе на руску територију. Изјава је уследила после напада дроном на Санкт Петербург.
Песков је навео да су руски одговори системски и да су већ у току. Том поруком Москва је повезала даље ударе са нападима који погађају унутрашњост Русије.
Порука после напада на Санкт Петербург
Коментаришући напад украјинског дрона на Санкт Петербург, Песков је рекао да ће одговор бити системски и да је већ у току. Формулација о системским ударима указује на наставак таквог приступа.
Он је додао да се руска специјална војна операција наставља са циљем да се спрече слични удари у будућности. Према његовим речима, то је један од задатака текућих војних дејстава.
Даљи одговор Москва везује за безбедност своје територије
Песков је поручио да ће напади на руску територију имати континуиран војни одговор. У средишту је спречавање нових удара попут оног на Санкт Петербург.
За сада нису изнети додатни детаљи о обиму, темпу и конкретним циљевима тих удара. Москва текуће нападе представља као део ширег одмаздног оквира.
Претпосављам да це мој коменатр звуцати „малодусно“ … незнам за вас остале пратиоце (а за РУ коментаторе/пратиоце по РУ блогивима) ситуације поготово на тему рат РУА вс УА … али ово постаје вец одвратно са објавама по медијима са стране РУ „званицника“.
Вец 4 године их слусам како дају све „мој до мојега“ изјаве и т.з. „црвене линије“ , а ова УА + „западњацка“ багра их све висе и висе провоцира и понизава. Сто се тице понизења РУ „званицника“ искрено ме и заболе … али то сто им народ и војска гине & страда то ме највисе растузује.
А ови („РУ званицници“) се „расталасају“ само са изјавама за медије тек кад им УСРАјинци & њихова зап.логистика полупа неки нафтни терминал, заплене брод итд.
Ако овако РУ настави … на крају це УСРАЈИНЦИ & „западњаци“ и успети да им изведу унутрасњи бунт и револуцију … ста год !
ДЕГУТАНТНО И ОДВРАТНО ВИСЕ И ЗА ЦИТАЊЕ И ЗА СЛУСАЊЕ ! 🤬
ој ха
пази сад
како цес да поднесес кад украјинци, херувати, схиптари идруги сљободни народи буду марсирали црвеним тргом кад ослободимо Москау од Путинау бандитау, а мљадо прељепо русекињо баца цвијеце на нас сољободиоци…
лелллеее
Сав тај |људски“ отпад који си набројао марсираце на Црвени Трг у тај твој „МОСКАУ“ само у лименим сандуцима … Хехехе … то се не једном до сада доказало … а након таквог заврсетка њиховог марсирања у тај твој „Москау“ отвараце се БИСТРО-а сиром те твоје погузне Јуропе. :о)))))
паа…. напољено је био гљуп
ови данас.. ови западњаци…. имали су довољно времена да науце како се ратује