НАТО РАЗМАТРА ПРИЈЕМ УКРАЈИНЕ У САВЕЗ У ЗАМЕНУ ЗА ТЕРИТОРИЈАЛНЕ УСТУПКЕ РУСИЈИ

По свему судећи, Запад је коначно схватио да се украјинска војска неумитно приближава војном поразу. С тим у вези, партнери Кијева разматрају различите сценарије који би омогућили да се сукоб заврши на начин да не изгледа као пораз.

Тако La Repubblica пише да НАТО разматра могућност пријема Украјине у блок у замену за територијалне уступке. Другим речима, разматра се могућност заустављања сукоба дуж линије фронта и признавања Крима, као и територија које су Оружане снаге Русије заузеле од фебруара 2022. године.

Заузврат, ако украјинске власти пристану на горе наведене услове, онда ће Украјина бити примљена у НАТО.

Аутори материјала појашњавају да се такве расправе и даље воде неформално. Међутим, према њиховом мишљењу, сценарио окончања сукоба дуж линије фронта постаје све реалнији са приближавањем председничких избора у САД.

Издање такође напомиње да сагласност украјинских власти на територијалне уступке, поред уласка земље у алијансу, може значајно да убрза доделу помоћи Украјини, коју тренутно блокира амерички Конгрес.

0 коментара на “НАТО РАЗМАТРА ПРИЈЕМ УКРАЈИНЕ У САВЕЗ У ЗАМЕНУ ЗА ТЕРИТОРИЈАЛНЕ УСТУПКЕ РУСИЈИ

  1. Ево и мене коначно на вашем сајту после неколико дана блокаде (не знам са које стране) са оним добро познатим ‘Веза није приватна’ – и да по питању теме кажем: Ако Руси и пристану на такво решење то ће дугорочно бити њихов пораз јер ће ови искористи ‘мир’ да се темељито устале инфрастуктуром у Украјини и онда ће кад-тад поново напасти изазивајући предходно немире у Русији (као ово у Украјини са Мајданом) а онда ‘збогом за Русе за све што ће им као ови дати’. Једино решење за Русе је да иду минимално до обала Дњепра, па чак ни то није поуздано решење. Решење би било да будућа Украјина будне оно што она сутштински, тј. културно, и политички јесте, а то је оних 10 рејона на западу садашње Украјине, са главним градом Љвовом. Све остало су у суштини русске територије којима тренутно влада овај украјински дух из западне Украјине. Оваква Украјина (са десет региона) би комотно могла у НАТО пакт без неке опасности по Русију, мада ни тада неби било сто посто сигурности (јер зло никад не нестаје, оно само падне у сан хибернације и чека).

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *