Letovi ruskih i kineskih strateških bombardera TU-95MS i H-6 nisu nikakva novina. U poslednje tri godine postali su rutina, a takvi letovi ove godine izazvali su nervozu kako PVO Južne Koreje, tako i Tajvana.
Prošle godine 2022. čak su ruski bombarderi po prvi put sleteli na kineski vojni aerodrom.
Kao i prethodnih godina vazdušnu grupu su činli strateški nosači raketa Tu-95MS Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije i strateški bombarderi Hun-6K Vazduhoplovstva Nardono oslobodilačke armije Kine izvršavali su tada vazdušne patrole nad vodama Japanskog i Istočnokineskog mora.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da je zajednička patrola sprovedena iznad Istočnog kineskog mora, Japanskog mora i Tihog okeana, u trajanju od oko 8 sati.
Prema Ministarstvu odbrane, avione su pratili lovci Su-35S, Su-30SM i J-11B. Međutim na video snimku se vidi Su-35S, MiG-31BSM i Su-30M2.
S tim što MiG-31BSM i Su-35S sleću na pistu, dok Su-30M2 se vidi kao deo lovačke pratnje.
Sve tri pobrojane letelice su raspoređena u 22. IAP sa sedištem u bazi Centralna Uglovaja.Na snimku se takođe vidi i ruski avaks A-50U serijske oznake RF-93966.
Međutim ono što je interesantno na snimku se vidi i borbeni avion Japanskih vazduhoplovnih samodobrambenih snaga F-2, koji je pratio ruske i kineske strateške bombardere.