Ruski odgovor će kako smo nezvanično saznali će biti znatno drugačiji i u fazi je razmatranja, ali ne i da će biti obaranja američkih i NATO izviđačkih bespilotnih letelica nad Crnim morem
Kako TV Front saznaje Rusija najverovatnije neće uvoditi nikakvu “Zonu zabranjenog leta” nad Crnim morem, nego je takva vest bila isključivo vezana za element propagandnog pritiska zbog aktuelnih dešavanja na prostoru Krima.
Ruski odgovor će kako smo nezvanično saznali će biti znatno drugačiji i u fazi je razmatranja, ali ne i da će biti obaranja američkih i NATO izviđačkih bespilotnih letelica nad Crnim morem.
💔🇷🇺 The U.S. Air Force directed the missile that killed Russian civilians in Crimea today.
— Jackson Hinkle 🇺🇸 (@jacksonhinklle) June 23, 2024
THIS IS AN ACT OF WAR. pic.twitter.com/7vwuhkgv2t
Otuda i priča o tome je ruski borbeni avion MiG-31 oborio američku stratešku izviđačku bespilotnu letelicu RQ-4 Global Hawk, koja sprovodi intenzivne osmatračke letove nad Crnim morem, poluostrvom Krim i kranjim jugoistokom Rusije odnosno istočnim delom crnomorske oblasti.
Kako navodi izvor TV Fronta on sumnja u ovu celu priču iz glavnog i jednog razloga što američke strateške bespilotne letelice lete u međunarodnom vazdušnom prostoru, a tamo ih neće niko gađati, jer niko ne dira ruske ratne brodove, podmornice, strateške bombardere i lovačke avione prilikom leta u međunarodnom vazdušnom i morskom prostoru.
Zadnji put kada su se Rusi odlučili na ovaj korak bio je april 2023 kada je ruski borbeni avion SU-27 na 10 km od ruskog vazdušnog prostora presreo američku izviđačku bespilotnu letelicu MQ-9 prskao je gorivom zbog čega se srušila u more odakle je posle u operaciji Crnomorske flote izvađena olupina i data na pregled tehničkoj upravi GRU-a (ruske vojne obaveštajne službe). Od tog incidenta NATO pakt se drži na udaljenosti od granice ruskog vazdušnog prostora do 100 km.
Nece biti obaranja, pa onda skinite gace