Индија се позиционира као јефтин добављач оружја. Њене гранате 155 мм 10 пута јефтиније од оних са запада. Нуди врло повољне, дугорочне кредите за земље са мањим буџетима.
Индија жели да постане главни добављач оружја за земље које раније куповале од Русије, нудећи јефтине кредите за војну опрему. Овај приступ, заједно са ниским ценама производа (нпр. 155 мм гранате 10 пута јефтиније од западних, што Русију и не тангира), циља државе у Централној Азији, Блиском истоку и Африци. Влада Нарендра Модија планира да извоз оружја удвостручи на 6 милијарди долара до 2029. године.
Да би надмашила Русију и Кину, у појединим сегментима и Запад, Индија уводи повољне кредитне шеме за купце оружја. На пример, нуди дугорочне кредите са ниским каматама, што је кључно за земље са ограниченим буџетима. Осим тога, индијске компаније већ извозе хаубице за половину цене европских аналога (3 милиона долара), а гранате за мање од 400 долара. Ова комбинација јефтине производње и финансијске подршке чини Индију све привлачнијом алтернативом. Нарочито у ери где се и европске земље пренаоружавају и не могу да постигну пуне обима, без обзира на високе цене.
Индија производи артиљеријске гранате од 155 мм по цени од само 300–400 долара по комаду, што је десет пута јефтиније од западној конкуренције. Ова стратегија део је плана да се извоз оружја удвостручи на 6 милијарди долара до 2029. године. Иако Индија није достигла прошлогодишњи циљ од 3,5 милијарде, ипак је забележила значајан раст. У односу на претходне деценије, када је извоз био скромних 230 милиона долара!
I indijski lekovi su 10x jeftiniji od zapadnih i oko 5x od ruskih *ali* su puni štetnih supstanci. Zbog niskih standarda u proizvodnji…Slično je i sa brazilskom lekovima. Prema tome, jeftino retko kad znači i kvalitetno. Municija i raketna goriva naročito…
Mislis da su im i granate pune stetnih supstanci?
Deki,misliš ma Nimulid od lekova?!
Ma opet vrši posao…za granate ne znam 🙂