ОД КИЈЕВА ДО СЕУЛА СВИ ДРХТЕ ОД СЕВЕРНОКРОЕРЈСКИХ ВОЈНИКА! ШТА СЕ КРИЈЕ ИЗА ИЗА ОБУКЕ НА ДАЛЕКОМ ИСТОКУ! ОДАЛАЗАК У РАТ ИЛИ ВОЈНА ВЕЖБА! СЕУЛ НАЈВИШЕ ЗАБРИНУТ

У Селуу узбуна, шок, констернација у тренутку док путеви и мостови између све Кореје дуж 38. паралеле лете у ваздух и сви очекују да после балона са ђубретом, пропаганндним порукама и дроноивима почну да лете гранате и ракете артиљеријске, али и балистичке

Баук, баук севернокорејских војника у Русији кружи Европом и Азијом. Од Кијева до Сеула сви причају о Кимовим војницима. Прво их је 2000, затим 8.000, па 9.000, па 10.000, па 11.000 и на крају укупно 12.000 односно четири комплетне пешадијске бригаде. Неки су како су навели амерички медији, и дезертирали! Где? Како? Када? За сада нема одговора, али сви причају.

Сада је испливао и снимак 12.000 Кимових војника који вежбају у Русији на Далеком истоку, а онда ће ускоро сви правац фронт. Где? Према једнима Курска, Белгородска област, али и Доњецка и Луганска област можда и Херсонска. Негде су према неким информацијама и погинули.

У Селуу узбуна, шок, констернација у тренутку док путеви и мостови између све Кореје дуж 38. паралеле лете у ваздух и сви очекују да после балона са ђубретом, пропаганндним порукама и дроноивима почну да лете гранате и ракете артиљеријске, али и балистичке.

Тако према писању јужнокорејских медија, јужнокорејска обавештајна служба објавила је детаље у вези са испоруком севернокорејских трупа у Русију и њиховим потенцијалним учешћем у рату против Украјине:

У питању је осам кључних подтака који датирају закључно са 18. октобром

1) У периоду од 8. до 13. октобра, Сеул је пратио транспорт од 1.500 севернокорејских специјалаца из области у близини Чонгђина, Хамхунга и Мусудана до Владивостока у Русији.

2) Према подацима Националне обавештајне службе, за извођење операције опреме коришћена су четири десантна брода и три пратећа брода који припадају Руској Пацифичкој флоти. Напомиње се да је ово први пут да је руска морнарица ушла у воде Северне Кореје од 1990. године.

3) У том периоду праћени су и летови тешког транспортног авиона Ан-124 руског ратног ваздухопловства између Пјонгјанга и Владивостока.

4) Севернокорејски војници који су послати у Русију тренутно су стационирани у руским војним базама на Далеком истоку, укључујући Владивосток, Усуријск, Хабаровск и Благовешченск, и очекује се да ће бити распоређени у Украјину чим заврше обуку за прилагођавање.

5) Севернокорејским војницима су издате руске војне униформе и оружје руске производње, а издате су и лажне личне карте становника региона Јакутије и Бурјатије у Сибиру, који су личили на Севернокорејце. Изгледа да су се маскирали у руске војнике да би сакрили чињеницу да су распоређени на бојно поље.

6) Ускоро је предвиђена друга транспортна операција.

7) С обзиром на величину контејнера утоварених на теретне бродове који путују између Северне Кореје и Русије, чини се да је Русији до сада испоручено више од 8 милиона граната од 122 мм и 152 мм.

8) Званичник Националне обавештајне службе је рекао: „Сумње које су изнели страни медији у вези са ‘директном војном сарадњом између Русије и Северне Кореје’ су званично потврђене,” и „Наставићемо да пратимо и потврђујемо кретање у војној сарадњи између Русије и Северна Кореја кроз блиску обавештајну сарадњу са савезничким земљама“.

Чини се да је ово слање трупа засновано на клаузули о војној интервенцији садржаној у „Споразуму о свеобухватном стратешком партнерству“ потписаном између Северне Кореје и Русије прошлог јуна.

Члан 4. овог уговора каже да ако је једна од Северне Кореје или Русије у ратном стању, друга држава ће пружити војну и другу помоћ користећи сва средства која су јој на располагању у складу са Повељом УН и домаћим законима обе земље.

Постоји забринутост да ће се војна сарадња између Северне Кореје и Русије додатно продубити након учешћа Северне Кореје у рату.

Управо то је ставка која веома и брине Сеул, да би Русија могла да у случају било каквог оружаног сукоба или инцидента између две Кореје Русија као онда 1950 године Јосиф Висарионович Стаљин пошље совјетску војску у рат против САД.

Иначе појачане тензије долазе у тренутку када је изборна кампања за председника САД на врхунцу. Некако у исто време 1.400.000 добровољаца потписује уговоре о ступању у севернокрејску војску. Већ постоје неки сигнали да је ово делом нада да ће у Белу кућу поново да се врати Доналд Трамп који упркос многим неслагањима је био једини председник САД који је ступио на тло Северне Кореје на демаркационој линији и састао се са севернокорејским лидером и колико толико ублажио напетости које су поново ескалирале са повратком Џона Бајдена у Белу кућу.

И раније је било тензија много већих, али до рата није дошло нити је Вашингтон спреман да провоцира земљу која има нукеларно наоружање и која ни под којим условима није хтела да се одрекне наоружања.

Упркос свим овим информацијама, оно што Сеул и Вашингтон највише плаши од 12.000 војника јесте могућност трансфера технологије градње нуекалрних подморница, пребацивање нуекарних реактора и изградње нападних и стратешких нукеларних подморница носача крстарећих и балистичких ракета с обзиром да је Северна Кореја већ сад у тој фази на 1960 тим година 20 века када је то био Совјетски Савез и са употребом дизел-електричних подморница класе ГОЛФ које су имале лансере у командном мосту подморнице. Још више забрињава и могућност трансфера интерконтинеталних балистичких ракета.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *