ТВ ФРОНТ/Бошко Јовановић
Трамп ће зауставити финансирање Украјине и то ће пребацити на Европу, што ће је додатно економски ослабити
Рат у Украјни многи погрешно представљају као рат против или за задржавање статуса кво у међународним односима или за и против Новог светског пројекта.
Међутим моја теза је да је сукоб у Украјни договорен између САД и Руске Федерације да би Европска Унија доживела крах или боље речено да привреда у Европи доживи потпуни слом.
Англосаксонци су народ који је повезан између себе и који је отворен између себе. Шта значи повезан? Сви они потичу из Енглеске. Имамо америчке енглеске Англосаксонце у Америци постоји скраћеница WАСП која значи Бели агло-саксонски протестант.
У Сједињеним Америчким Државама им никад није пало на памет да кажу да говоре америчким језиком, за разлику од бивших југословенских република. САД су од самог почетка Другог светског рата помагале Велику Британију. Америка је ушла у Први светски рат да би је спасила.
Recently announced jobs cuts in Germany. This is just the top of the iceberg. Also each job eliminated at a large company triggers job cuts at various suppliers.
— Michael A. Arouet (@MichaelAArouet) November 25, 2024
As none of Germany‘s structural issues is being addressed, more job cuts still to come. pic.twitter.com/x6X5xbsTyE
САД, Аустралија, Канада и Нови Зеланд имају доларе, док Британија има фунту. Постоје блиске везе између свих 5 англосаксонских земаља: Велика Британија, САД, Аустралија, Канада и Нови Зеланд. Веома блиска сарадња између ових земаља је сасвим довољна да се преко њих контролише свет у геополитичком смислу.
Европска унија више није у фокусу Велике Британије након „Брегзита“, па су САД постале главна заинтересована страна за ЕУ. До сада сам увек говорио и писао да је рат у Украјини договорен да би се уништила европска привреда. То је могло да буде и пре „Брегзита“, али се чекало да се „Бреxит“ заврши. Без Европе, Америка и остали англосаксонци могу, али Европа без Англосаксонаца, оваква каква је, не може.
Они су се сада окренули другој варијанти – не да је контролишу Хартланд, него да контролишу Римланд, односно да контролишу геополитичку периферију На пример контролишете Канаду, Аустралију и Нови Зеланд, контролишете Јужни и Северни пол. Да ли је то битно? Наравно да јесте.
Суштина је у томе да Англосаксонци имају организацију „Пет очију“ и да се она заснива на размени обавештајних података. Британија увек прати Америку, Америка прати Британију. То ништа није лоше.
Да ли су Британци кренули за Американцима у Ираку и Авганистану? Јесу. Али пошто је Британија изашла из ЕУ, она је постала небитна за САД, а Трамп ће да пресели немачку ауто индустрију у Детроит. Европа ће да изгуби своју технологију.Канада је нарасла на 40 милиона становника, а већина нових становника Канаде су млади Британци, којима није проблем да се интегришу у било коју англосаксонску земљу.
Немачка пропада и пропашће, онда ће да дође још екстремнија десница од АфД. Опет ћемо се вратити „кратким брковима“ и немачком традиционалном екстремизму, што ће тек тад довести до глобалног сукоба.
Све ово може да буде делимично одложено Трамповом победом, јер ће Трамп у том случају гурати идеју „Три мора“ – стару католичку идеју. Трамп ће зауставити финансирање Украјине и то ће пребацити на Европу, што ће је додатно економски ослабити.
Потпуно заокруживање англосаксонског утицаја ће бити победом Камале Харис или после Трампа (текст је писан пре завршетка избора у САД, прим. аут). САД ће се кретати још више ка левом политичком спектру и нема шансе да не буде левичарска земља. Сетите се само старе песмице о Америци и Енглеској… У једном тренутку ће Америка дати средства која су потребна да би се Британија спасила, реформисала, вратила дугове и унутрашњу снагу.
Аустралија ће бранити Тајван због тајванских микро чипова и технологије, који су јој неопходни. Због тога је Аустралија купила половне америчке нуклеарне подморнице. Оне могу много дуже да остану на војном задатку.
Канада ће морати више да поведе рачуна о својој северној граници, да појача морнарицу, да има више трупа способних да ратују у поларном кругу.
Доћи ће до реорганизације међусобног повезивања англосаксонских земаља, тако да то највише наликује на односе пре Првог светског рата. Ићи ће се на доминацију свих англосаксонских земаља у свету, не само САД и Британије. То ће бити примаран задатак тих земаља. Пре тога‚ оне ће морати да се повежу, реформишу и договоре ко шта ради. Док ће Европа још више да пропадне. У Немачкој ће се поновити 1920-те године, па ће да дођу 1930-те године итд. То је нешто што ће се сигурно дешавати, не у року од шест или седам месеци. Трампова, ситуација може да све одложи на једно извесно време.