СНИМЉЕНО ПРВО БОРБЕНО ДЕЈСТВО ПАНЦИРА С-1 СА ПЛАТФОРМЕ У МОСКОВСКОЈ ОБЛАСТИ!

На објављеном снимку који се појавио на друштвеним мрежама види се дејство хибридног ПВО система Панцир на једну од украјинских беспилотних летелица

Руска војска од лета 2023 у Подмосковљу почела је да поставља мобилне палтформе на које су постављени хибридни противваздухопловни системи Панцир С-1 за одбрану од украјинских беспилотних летелица великог дмомета које су све више почеле да угрожавају руску престоницу иако и даље ниједна није стигла до зидина Кремља.

На објављеном снимку који се појавио на друштвеним мрежама види се дејство хибридног ПВО система Панцир на једну од украјинских беспилотних летелица или више њих.

Иначе широм подмосковља је никао велики број ових платформи са чиме је ефикасност у обарању беспилотних летелица противника повећана у односу на сам почетак размештаја ПВО система широм Подмосковља.

Оно што је заинтригирало јавност јесте разлог постављења на монтажне конструкције или бетонска узвишења. Док су се једни смејали и изводили српдњу било је и оних који су дали логично објашњење за овакво постављење у околини Москве.

Виское платформе на које је постављен Панцир С-1 је већи од дрвећа и малих зграда у Подмосковљу што омогућава проширење хоризонта осматрања осматрачких радара и откривања нисколетећих циљева у условима када постоји велики број природних и вештачких препрека које отежавају откривање.

Иначе Панцир С-1 има два фазна радара за активно откривање и праћење циљева у свим метео-условима, на малим и средњим даљинама и оптоелекторнски систем ИЦ -систем за праћење циљева и ракете у условима магле, ниске облачности и падавина снега или кише. Кључни радар Панцира С1 је милиметарског опсега. Прецизност праћења циљева одређена је радном таласном дужином, величином антене и удаљености од циља. Код комадно вођених система иде се на рад са краћим таласним дужинама. Решење за већи број циљева је активни фазни радар који за неколико секудни претражи сектро 45 степени х 45. Транзисторизовани активни радарски модул у мм оспегу. Фреквенцијски опсег радара за праћење система Панцир С-1 одговара талсним дужинама 7,5 мм до 15 мм.

Подсетимо, Русија је средином децембра прошле године на кровове најважнијих зграда у самој Москви, као што су Министарство одбране, Министарство спољних послова, велике тржни центри поставили ПВО систем Панцир С-1. У Подмосковљу су размештени били и ПВО системи ТОР М1 и М2, али и фамилија ПВО система великог домета фамилије С-400 и С-300 ПМУ-2, а од скоро на борбеном дежурству са далеког ситока пребачени су и системи С-300В4 са чиме Русија покушава да изнад комплетног Подмосковља створи непробојни ракетни кишобран.

Иначе ракетни дивизиони С-400 су размештени на само неколико километара од Црвеног трга близу стамбених зграда и паркова.

Прво то се поистовећивало са отвореним претњама НАТО пакта и симулацијама стратешких бомбардера који су над Балтиком вежбали лансирање крстарећих ракета. Због тога је Москва поставила ове ПВО систем, а од летос интезивиран је удар дроновима УЈ-22 и Бомбар, а однедавно и катронским дроновима, које је Аустралија дала Украјини, а са којима је нападнут војни аеродром код Пскова када су униште два и тешко оштећена још два транспортна авиона Иљушин ИЛ-76.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *