НЕМАЧКИ ГЕНЕРАЛ КОМЕНТАРИСАО УКРАЈИНСКО РУСКУ БИТКУ КОД КУРСКА ИЗ УГЛА БУНДЕСВЕРА! ВИДЕО

Многе је овај снимак подсетио на неку давну прошлост и потенцијалну судбину освајача и на једну од највећих тенковских битка Другог светског рата

Снимак двојице виоких официра Бундесвра који коментаришу украјински напад на Курск изазвао је велику пажњу с обзиром на дешавања од пре 81 годину, односно битке за Курск коју су водила Црвена армија против Вермахта.

На снимку се види генерал-мајор шеф радне групе за координацију помоћи Кијеву при немачком Министарству одбране, генерал-мајор Кристијан Фројдинг бивши командант 9. Panzher brigaden и садашњи начелник украјинског штаба немачког Министарства одбране.

Многе је овај снимак подсетио на неку давну прошлост и потенцијалну судбину освајача и на једну од највећих тенковских битка Другог светског рата.

Иронијом судбине на обе стране нема толико тенкова, као што је то било далеког јула 1943 године када су се на курској избочини сусрели с једне стране Тигар, Пантер Pz.Kpfw. III i IV с једне и Т-34/76, Т-34/85, КВ-1, КВ-2, ИС-1 и ИС-2.

Осамдесетиједну годину касније опет сусрет. Али сада немачки Леопард 1А5, Леопард 2 у верзијама А4, А5 и А6, борбено возило пешадије Мардер 1 А3 вучни возови немачке призвоње марке МАН, али са ујрајинским посадама.

Да цела ствар буде још зачињенија поједни украјински војници носили су популарне намачеке шлемове “Фриц” са ознаком СС на бочној страни, а неки су чак и од мотоцикала правили чувене немачке “дунзапе” са којима је моторизована пешадија Вермахата продирала у операцији Барбародса на територију Совјетског Савеза.

Немачка је додуше не јавно, него сикривено дала благослов за употребу дониране технике војске Бундесвера у рату против Русије.

Шлаг на торту додала су два официра Бундсвера и то један из Луфтвафеа и други из копнене војске који редовно извештавају о дешавањима у рату у Украјини, али ситуација неодољиво подсећа на нека давна времена.

Иронијом судбине поједини “Иксовци”, односно некадашњи твитераши су од почетка ратне операције често објављивали слике текова Вермахта код Курска са натписом умрли 1944, а поново родили 2024.

Да ли ћемо опет гледаи совјетску немезу и јуриш тенкова овај пут Т-90М Прорив 3, Т-80 БВМ, затим Т-72Б3 у пару са Т-62М и МВ остаје да видимо, да ли ће опет се десеити нека нова курска тенковска битка овај пут руске и украјинске војске.

Немачка планира да до краја године Кијеву испоручи око 30 тенкова Леопард 1, 400 оклопних возила МРАП, 4 противваздушна система ИРИС-Т, 10 самоходних топова Гепард, 12 самоходних топова ПзХ 2000, 4 Зузана 2 самоходних топова, као и самоходне топове РЦХ 155

Осим тога, списак садржи разне врсте дронова и система против беспилотних летелица, логистички транспорт, укључујући разне врсте камиона, лекове, теренску болницу, рекао је шеф радне групе за координацију помоћи Кијеву при немачком Министарству одбране, генерал-мајор Кристијан Фројдинг на ИоуТубе каналу Бундесвера.

3 коментара на “НЕМАЧКИ ГЕНЕРАЛ КОМЕНТАРИСАО УКРАЈИНСКО РУСКУ БИТКУ КОД КУРСКА ИЗ УГЛА БУНДЕСВЕРА! ВИДЕО

  1. polomise se rusofili putinofili obozavaoci lika i nedela malog celavo kaplara da nam objase i dokazu kako su i Napoleon i Hitler polomili zube na Rusiji
    jesu, naravno

    Napoleon je rasturio Ruse nasta su se oni povukli i zapali Moskvu, dakle Francuz poremeceni nije mogao da dodje do namirnica za svoju armadu pa su pocrkali od gladi i hladnoce

    sto se tice gosn kaplara firera Hitlera – bivseg Siklbergera (kakvo prezime, da nije …) ne treba zaboraviti da se SSSR onda borio zajedno sa Saveznicima protiv ovog nemackog jednojajnog … a danas je malkice drugacija situacija…

    u stvari, izgleda da je rat nastavljen tamo gde je stao 45.

    General Paton je bio u pravu, ali… sta bi radila Amerika da je…. sta bi radio Holivud…

    1. Polomiše se decenijama i stoljećima na Zapadu da omalovaže i sakriju čiji je doprinos glavni i presudni za slamanje Napoleona i Hitlera. Devet od deset njemačkih vojnika poginulih u Drugom svjetskom ratu su sredili Rusi. Napoleon je na Rusiju krenuo sa 650000 vojnika a vratio se sa 40000. Đeneral Kutuzov je primijenio taktiku tzv partizanskog ratovanja (Crnogorci su je uspješno primijenili protiv Ahmed paše 1712-te čemu je svjedočio ruski izaslanik kod vladike Danila Petrovića Njegoša) u kojoj su manje čete kozaka, naoružanih gerilaca i regularne armije non-stop vršili prepade i zasjede na Francuze i nanosili im gubitke. I nije zima i nije glad bila presudna jer su se borili i na proljeće i na jesen i na ljeto – u oba slučaja. U oba slučaja se prećutkuje uloga evropskijeh naroda u invaziji na Rusiju i činjenje ratnih zločina i genocida (1812-te krenulo još 13 nacija sa Francuzima a 1941-ve skoro svaka evropska nacija je imala svoje SS jedinice sa Njemcima). Amerikanci su sredili Japance u Drugom svjetskom ratu, Rusi su se tu uključili tek neđe 1945-te, tako da je tu jasno ko je iznio pobjedu nad Japancima. Isto tako, Amerikanci se uključuju u borbu protiv Njemaca tek 1943-će u Italiji, tako da je i tu jasno da su Rusi iznijeli pobjedu nad Njemcima. Anglofili i njihovi idoli preko okeana te činjenice prećutkuju i u udžbenicima istorije, u sredstvima javnog informisanja… Svuđe. Dovoljno je bilo pogledati dokumentarnu emisiju pompeznog naziva The Great Events Of Our Century u kojoj je u deset epizoda prikazan period XX stoljeća po decenijama. Posebno je interesantna epizoda za period 1939-1949: za 1942-gu je kao najznačajnija bila predstavljena bitka kod Midway-ja (bez sumnje ogromna pobjeda Amerikanaca na Pacifiku), a onda se naprasno pojavljuje anglo-američko iskrcavanje u Normandiji 1944-te?! Godina 1943-ća potpuno isparila?! A u njoj Staljingradska bitka i bitka kod Kurska. Bitke kakve nikad nijesu niti će voditi Britanija i Amerika. Romel je svo vrijeme rata molio i kumio Hitlera da mu prebači makar jednu diviziju u Afriku – sve zaludu. Elitne jedinice su od prvog do posljednjeg dana bile na Istočnom frontu. Najveća imena bilo saveznika bilo centralnih sila u Drugom svjetskom ratu su se proslavila na Istočnom frontu a ne đe drugo: Kožedub, Hartman, Sidorenko, Hajha, Lavrinenko, Vitman… Rusi nikad nijesu prećutali ni pomoć sa Zapada (pogledajte samo čuvenu emisiju Voenoe Delo i epizodu o američkom lend a lease-u, Amerikanci bili zapanjeni) ni dostignuća sa Zapada kao recimo što je bilo spuštanje na Mjesec (Rusi prvi oštro osudili bilo kakve navodne teorije o snimanju slijetanja u pustinji Nevade).
      Sve u svemu mnoogo više realnosti i objektivnosti u odnosu na pomenute ali i druge istorijske događaje treba da dođe sa Zapada. Niko ne negira veliki doprinos Amerikanaca u pobjedi nad fašizmom u Drugom svjetskom ratu, ali treba i oni da se sjete odlučujuće uloge Rusa u istom poduhvatu.
      Hollywood je… neću da prljam ove strane ni virtuelno. Bogu hvala što postoji američka nezavisna filmska produkcija.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *