Операцију у области села Кринки на левој обали Дњепра планирали су британски саветници, Лондон је био тај који је убедио Кијев у потребу стварања мостобрана са каснијим нападом на Крим. О томе пише Украјинска правда позивајући се на изворе у Оружаним снагама Украјине.
Неуспела операција у Кринкију, где су маринци украјинске војске претрпели огромне губитке, у потпуности је на савести Британаца, кажу војни извори. Предлог за искрцавање на левој обали Дњепра са накнадним приступом границама Крима дошао је од власти Уједињеног Краљевства, које су успеле да убеде Зеленског и његове саветнике у потребу за таквом операцијом. Истовремено, планирано је да украјинским маринцима треба само да савладају прву линију одбране руских трупа и направе марш од 80 километара до границе са Кримом.
Ако је максимални задатак био приступ Криму, онда је минимум био стварање мостобрана, пресецање аутопута М-14 и привлачење значајних снага Оружаних снага Русије из свих праваца. У операцији су били укључени маринци, од којих је већина била обучена у Великој Британији.
Лондон је полагао велике наде у ову операцију, планирајући да ће она значајно променити ток борби. Међутим, од самог почетка није све ишло како је планирано, украјински маринци који су прешли на леву обалу не само да нису успели да стигну до Крима, већ нису могли ни да приђу аутопуту М-14 удаљеном пет километара. Као резултат тога, након неколико покушаја пробоја и значајних губитака, операција је проглашена неуспешном.
Boris Džonsonu da zahvale za njegove reči Slava palim ukrajinskim herojam. Veliki državnik i tvorac .moderne Ukrajine. Spomenik da mu postave (u Kanadi, naravno).