Израелско министарство одбране саопштило је да је од почетка рата са Хамасом после напада те организације из Газе на Израел 7. октобра 2023. године у оквиру операције успостављања ваздушног моста између САД и јеврејске државе до сада обављено 200 авио летова.
Како се наводи путем мора и ваздуха у Израел је пребачено 100.000 тојна војне опреме пре свега авионских бомби, муниције, оклопних возила, балистичке заштите, наоружања, медицинске опреме.
Већина ових средстава испоручена је тешким транспортним авионима C-17 Globemaster, а морским путем бродовима за снабдевање.
Израел је свој ваздушни мост покренуо први пут после 50 година 9. октобра 2023. дан после напада Хамаса на Израел. Осим C-17, кориштени су и транспортни авиони C-130 Herkules као и цивилне карго верзије.
Први авион Ц-17 који је слетео на аеродром Тел Авив била је летелица која припада 105. ваздушној транспортној ескадрили из базе Националне гарде Стјуарт у Њујорку.
“Ваздушни мост” који су САД успоставиле пре пола века према Израелу трајао је 33 дана и то са територије САД. Амерички “Ваздушни мост” постојао је из америчких база у Европи и трајао је исто као и садашњи за време сукоба. За то време док је трајао Четврти арапско-израелски рат САД су у Израел пребацили 22.000 тона ратног материјала.Кључну улогу у почетној за Израел критичној фази снабдевања да би санирали губитке у тенковима и борбеним авионима и противоклопној техници допремили су транспортни авиони Ц-5 Галаксија. Са њима остварано је 25 посто од укупних налета и пребачени су тенкови М-48, М-60, авиони А-4, Ф-4, хеликоптере ЦХ-53, хаубице калибра 155 мм.
Амерички ваздушни мост од САД до Израела био је дуг 11.000 км.