Анализирајући руске и украјинске губитке у оклопу, многи се питају какве су опције за попуњавање тих губитака. Украјина може да се ослони на своје партнере из НАТО-а, као и на своје залихе ис СССР-а. Исто важи и за Русију. По беспућима највеће земље на свету, налазе се велике базе тенковских резерви. Данас, у ери сајтова са сателитиским снимцима, ентузијасти крећу да проналазе те базе и пребројавају стару технику. Данас се осврћемо на 111 централну базу у далеком Сибиру.
111 ЦЕНТРАЛНА БАЗА ДОМ Т-55 и Т-62М
111. Централна база тенковских резерви, се налази у близини града Комсомољск-на-Амуру. На овој локацији се чува техника произведена средином 80-их година на Омском заводу. Руски извори тв рде да су тенкови одмах по изласку са производне линије слати у ову базу и већину времена су провели су на отвореном простору.
База је прилично велика и садржи преко 1000 јединица технике, тачније 1075 тенкова и додатних 360 места за тенкове. Према сателитским подацима, број тенкова у добром стању смањен је са 800 на 640 до краја прошле године. У овој бази се налазе тенкови знатно старијих модела Т-62, Т-64 и Т- 55. Ово је једна од највећих база за складиштење оклопне технике, где су били смештени ови тенкови.
За ове тенкове можемо рећи да их је време прегазило, али су они имали употребу у овом рату. Тачније, у свим руским офанзивним операцијама нисмо уочавали да су управо ови тенкови коришћени. Тенкови су имали своју употребу на југу, у Запорожју, што се временски поклапа са тврдњама из украјинских извора. Т-62 су обављали одбрамбене задатке. Можемо рећи да су ови старији тенкови релативно једноставни за употребу и поправку, па на њима вероватно служе и обучавају се нове снаге.
Многи старији тенкови се могу обновити у фабрикама као што су Уралвагонзавод и Омски завод. Осврт на 111. Централну базу тенковских резерви је само први у низу наших анализа.