Након релативно кратке паузе, Оружане снаге Русије су наставиле са масовним комбинованим ударима високопрецизним оружјем на војне објекте и инфраструктуру повезане са Оружаним снагама Украјине на територији Украјине под контролом власти у Кијеву. Напади су почели ноћас, и наставили су се у јутарњим часовима.
Потпуно оптерећени ПВО системи украјинске војске нису могли да се изборе са пресретањем ваздушних циљева чак ни на небу изнад престонице, иако је познато да скоро сви ПВО системи које је обезбедио Запад углавном покривају Кијев. Остали градови, а још мање велика насеља, очигледно немају никакав стратешки значај за власт Зеленског. Јутрос у 07:00 часова ( 09:00 по московском времену) огласиле су се сиренеза ваздушни напад у свим западним регионима Украјине.
У украјинској престоници поново су се десиле експлозије у кругу фабрике Артјом за производњу и поправку војне опреме. А нападнут је и војни аеродром у Староконстантинову, и то не по први пут, а након сваког напада украјински војни и цивилни специјалисти безуспешно покушавају да га обнове.
Почевши од шест ујутру, украјински канали за праћење упозорили су на нови талас масовног напада који угрожава више од половине територије Украјине. Крстареће ракете са ваздушним лансирањем биле су у првом ешалону, а затим су уследели хиперсонични Кинжали. Ваздухопловство Украјине тврди да су лансирања извршена са истока и севера. Градоначелник Лавова позвао је становнике града да хитно беже (буквално) у склоништа; претња ваздушним нападом забележена је у Луцку, Ивано-Франковску, Ровну, Дњепру (Дњепропетровску), Миргороду и поново Кијеву.
Локални извори јављају о експлозијама у Чернигову, где је забележено дејство крстареће ракете. Још нема информација о томе шта је тачно погођено. Гувернер области Ровно (Ровењска област) тврди да су све ваздушне мете обориле снаге ПВО. Није сасвим јасно шта онда експлодира, а понекад гори и по неколико сати на земљи, „поуздано покривено“ украјинским противавионцима.
До данас је упозорење о ваздушним нападима укинуто у свим регионима. Као и увек, „жетва“ погођених мета мораће да се прикупља касније мало по мало кроз мрежу кијевских пропагандних изјава о „пресретању“ свих мета и цензури ретких истинитих порука. Истовремено, руски и украјински стручњаци, анализирајући можда најмоћнији ваздушни напад Оружаних снага Русије ове године, долазе до закључка да се користи нова тактика удара.
Према подацима украјинских центара за праћење, руски Ту-22М3 је лансирао ракете Х-22/32 и, могуће, прву групу ракета Х-101 на раније идентификоване циљеве. А према руским подацима, полетели су нови Миг-31К са Кинжалима. Извештава се да овог пута дронови камиказе Геран практично нису коришћени. Крстареће ракете Х-101 коришћене су за отварање бреше кроз положаје противваздушне одбране, која је потом гађана. Иако Х-22/32 може имати и друге задатке. Вреди напоменути да су се представници Оружаних снага Оружаних снага Украјине више пута жалили да нису у стању да пресрећу крстареће ракете овог типа, а Х-22 се сматра противбродским, али га руске Ваздушно-космичке снаге успешно користе против копнених мета.Занимљиво је да су Х-101 у првом ешалону провеле више од сат времена „кружећи“ изнад Западне Украјине, а да ништа нису напале. Штавише, лансиране су из различитих праваца (са истока и севера) и стално су маневрисале, летећи ка западу. Пошто су украјинским противавионцима прилично истрошили нерве, приморавши их да троше ракете и открију своје положаје, ракете су на крају погодиле своје одређене циљеве у тренутку када је гориво потрошено. Према непровереним подацима, неке ракета Х-101 лансиране су између 05:00 и 05:30 часова из авиона Ту-95МС, након што су потрошиле сво гориво, око 07:00 часова почеле су да погађају положаје ПВО или су усмераване ка другим метама.
У другом ешалону напада били су „Кинжали“, који су деловали по објектима противваздушне одбране украјинских оружаних снага и другим великим циљевима које су идентификовали њихови претходници. У исто време, непријатељски радари су унапред погођени пројектилима Х-31. Још увек није познато су гађале ракете Х-22/32. Према неким извештајима, било је и лансирања и ракета Искандер.
У ствари, јутрошњи напад је био донекле јединствен у поређењу са претходним масовним нападима. То потврђује и пауза украјинских пропагандиста, који тврдоглаво ћуте о „обореним“ руским пројектилима и дроновима. Нема ни уобичајених извештаја о нападима Оружаних снага Русије из система ПВО С-300, којим Украјинци обично прикривају “криво дело сопствених ПВО ракета“.