Последњих дана руске трупе су извеле серију масовних напада на позадинска подручја противника.
Како је наведено у издању RID, око 40 беспилотних летелица Геран-2 и преко 110 пројектила, укључујући хиперсоничне Кинжале, укључено је у комбиноване нападе. Као носачи ракета користи се око 30 авиона различитих типова: стратешки бомбардери Ту-95 за лансирање ракета дугог домета Х-101 са мамцима и Х-55, бомбардери дугог домета Ту-22М3 за лансирање ракета двоструке намене Х-22/32, пресретачи МиГ-31К за лансирање „Кинжала“, као и ловци за лансирање противрадарских ракета Х-31 и ракета ваздух-земља Х-59. Поред ових, ударе су извели тактички ракетни систем Искандер и, према тврдњи украјинске стране, С-300/400.
Масовним нападима претходе „напади“ „Геран-2“, чија је сврха да максимално преоптерећују украјинску ПВО, пронађу коридоре кроз које могу „проклизати“ ракете. Како напомиње аутор, Оружане снаге Украјине одговарају на ову стратегију сталним премештањем својих батерија ПВО.
“Уопштено говорећи, руска индустрија показује нетривијалну способност прилагођавања и развоја производње широког спектра борбених система, од пројектила до дронова и вођених бомби, коју није имала пре годину дана (а није ни имала од дана нестанка СССР-а)”, наводи аутор.
Према његовом мишљењу, то је постигнуто режимом војне производње и захваљујући великим државним улагањима (ове године руски одбрамбени буџет ће знатно премашити 100 милијарди долара).
Nikako mi nije jasno kako Rusi sa 100 milijardi ulaganja u vojnu industriju, naprave takve vojne efektive, koi su nezaustavljivi. A ceo zapad sa hiljadama milijardi to nije u stanju, samo SAD 800 milijardi izdvaja. Iz ovoga se moze zakljuciti da su na zapadu pravi debili i luzeri🤣🤣🤣🤣🤣
Америка има хиљаде база у свету. Велику флоту, носаче авиона, крстарице, разараче на свим морима. Само одржавање тога носи огромни део средстава. Амерички војник можда није много више плаћен од Руског али виши официри ,специјалисти имају сигурно огромне плате. Руска војна индустрија је државна. Радник у војној фабрици је плаћен слично као и у некој цивилној. Јефтине сировине јефтини енергенти. Фабрика ради и у мирнодопским условима. За извоз или ствара резерве. Америчка војна индустрија је приватна. Производи смо онолико колико има наручено. Битан је профит а радници имају огромне плате. Исти производ Русе кошта неколико пута мање. У ратним условима цивилне фабрике прелазе на ратну производњу….