ПАНИКА У ЕВРОПИ: Operationsplan Deutschland НЕМЦИ ОБЈАВИЛИ РАТНИ ПЛАН, У КИЈЕВУ СВЕ АМБАСАДЕ ПРЕСТАЈУ СА РАДОМ

Ратна грозница се шири Европом. Страх од светске апокалипсе се највише осећа на Балитку, односно Скандинавији и у Немачкој. Многе земље су обавестиле јавност да њихове амбасаде у Кијеву у ишчекивању руског напада прекидају свој рад. Европске државе појачавају припреме за потенцијални рат на континенту, након што је Украјина први пут употребила ракете америчке производње на територији Русије, а Владимир Путин смањио праг за могућу употребу нуклеарног оружја.

НЕМАЧКА КАО НАТО ЦЕНТАР

Немачка је најавила трансформацију у главни логистички центар НАТО-а у случају ескалације сукоба. Према документу Operationsplan Deutschland, Немачка ће служити као база за стотине хиљада НАТО трупа, уз снабдевање опремом, храном и лековима за фронт.

Готово све западне земље су прекинуле рад својих амбасада у Кијеву. Прво су то учиниле САД, Британија, затим и Италија, Грчка и друге. Финци су већ направили веб-сајт који нуди информације (ако буде интернета) у вези ратног стања и поступања. Швеђани растурају информативне летке. Данас је у јавност доспео и немачки план у случају рата. Немци планирају да информишу привреднике и становништво у погледу понашања у случају рата.

Министарка спољних послова Немачке изјавила је да земља „неће бити застрашена“ руским потезима, истичући значај одбране кључне инфраструктуре и мобилизације нације. Војска активно ради са компанијама и цивилима на плановима за заштиту од могућих руских дронова, шпијунских операција и саботажа. Operationsplan Deutschland је представљен на преко 1000 страна. Компанијама је препоручено да развију детаљне кризне планове који укључују јасну поделу одговорности запослених током хитних случајева. Пословним субјектима се саветује да инвестирају у енергетску независност кроз акумулирање дизел генератора и инсталацију ветрогенератора.

Руски председник Владимир Путин објавио је измене у доктрини које омогућавају бржу употребу нуклеарног оружја, што је изазвало забринутост широм Европе. Ипак, подршка украјинској авантури са оружјем дугог домета не престаје.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *