Савремена борбена дејства и удари са дистанце не могу да се не замисле што сте тиче удара на ваздухопловну инфраструктуру противника. Ако изузмемо оно што се дешавало од Другог светског рата и фокусирамо на последњу деценију 20, прву половину 21 века до данас можемо да видимо да у свим војним интервенцијама вршен је удар на аеродроме.
Мета напада осим објеката за смештај летелица (хангара, капонира) биле би као најважнији фокус аеродромске писте (полетено-слетне стазе) и стајанке.
Кинеска армија, односно њене инжењеријске једнице надавно су извеле војну вежбу санције разрушених аеродромских писта после једног напада.
Инжењерци су извели обуку санације уз помоћ технике за брзо осопосбљавање писте како би ескадриле борбене авијације могле што пре да узелете и изведу узвратни удар или се сукобе са непријатељским летелицама.Како изгледа санација аеродрома, додуше у убрзаном снимку могледајте овде:
Chinese Army engineering units running exercises on how to quickly repair a runway on an airfield that has been bombed by enemy forces.
Via @WarNewsPL1 pic.twitter.com/mK7JOau1dC— Visegrád 24 (@visegrad24) November 2, 2023