Хрватска ће у наредном периоду наставити да наоружава Украјину, а у име тога као замену од Француске ће добити одговарајући ПВО систем.
Према још увек незваничним информацијама Хрватска ће до краја априла месеца предати своје ПВО системе за мале висине “Strijela 10 CRO” и са припадајућим ракетама у верзији 9М37 од којих су неке модификоване, а у замену за покривање ПВО система од Француске ће бити добијена за сада непозната количина сличног ПВО система Crotale NG (New Generation).
Одлука о пребацивању ових ПВО система који су настали за време грађанског рата у Хрватској када је панцирнoг лима- за лака оклопна возила БОВ варен на шасију камиона ТАМ-150.
Укупно је израђено 6 системау периоду од 1992-1999. године, када је раскинут уговор и производња зауставњена.
Први систем израђен је 1992 године на шасији камиона ТАМ-150 који је пронађен у касарни Јастребарско. Та Стрела имала је оптучки нишан, није имала радар , ТВ камеру, централни рачунар, командира.
Друго возило израђено је 1994 и било је идентично као и први систем.
Трећи систем који је носио ознаку А1 израђен је 1995 године имао је радар, ТВ камеру, Централни рачунар, рачунар командира. Четврти који је носио ознаку А1 израђен је 1997, пети је израђен 1998 и шести 1999 године.
Они направљени од делова за ракетни систем Стрела -10Ј која је требала да буде на шасији БВП М-80А у пордуженој верзији под именом Сава. Пошто је Стрела 10Ј на гусеничном возилу остало у оквиру ШЦ ОМЈ Петар Драпшин у Бањалуци од компоненти које су остале у Хрватској склепан ракетни систем који заједно са ракетним системом Strela-10M3 (RS-SA-13 Gopher) чинио кичму ПВО Хрватске заједно са топовима М-55 калибра 20 мм на систему БОВ-3, Стрела 2М и Бофорс Л-70 калибра 40 мм.Према подацима из Military Balance, Хрватска у наоружању има 9 ракетних система типа Стрела и то: 3 у верзији 9K35 Strela-10M3 (RS-SA-13
Gopher) и 6 типа 9K35 Strela-10CRO
Наводно са овим ракетним системима Украјини ће бити испоручено више од 600 ракета 9М37М за обарање дронова, дронова камиказа и хеликоптерата и крстарећих ракета.
На један систем иду 4 ракете у контејнеру окачене на сам лансер и четири ракете у резерви. Укупно осам ракета на један ПВО систем. Једну ракетну батерију чини оклопно возило-точкаш, радарски уређај и лансер.
Посаду чине: возач, комаднир и оператер.
Систем је у потпуности аутоматизован од припреме, обраде до лансирања ракете.
Ракетни лансер чини кабина оператора, централни рачунар, лансер и ракета.
Ланер користи следеће типове ракета: 9М33, 9М33М, 9М37. У питању си ИЦ навођене ракете са повећаном отпорношћу на ометање. Тежина бојеве главе је 2 кг, а брзина је 2 маха. Ракетни лансер може да гађа циљеве на висинама од 25 м до 3 км и на даљинама до 5 км.
Време реакције система од откривања циља до лансирања ракете је минимум 6 секунди.
Za uzvrat dobice kindzal od rusije kroz cev
Ustase ko ustase uvek u pogresnom pravcu
Srbi navijaju za istočnjačke mongoloidne horde ccc zato nam i ide ovako dobro
Шта би са Пребегом јел се поново жив вратио уУкрајину.
Hrvati, jadni, bedni a večite jajare.
O cemu li razmisljaju politicari u malim Srednje-Evropskim drzavama kad se ovako zameraju najvecoj sili u Evropi – Rusiji? Kad se sve zavrsi, svaki od predstavnika tih zemalja ce se pravdati Rusima. Morali smo, Amerikanci su nas terali, i tako dalje..