ЕМИРАТИ СТАВИЛИ НА ЛЕД КУПОВИНУ 80 РАФАЛА ВРЕДНИХ 10 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА ЗБОГ ХАПШЕЊА ПАВЕЛА ДУРОВА У ПАРИЗУ

Да ствар буде још гора по Французе оснивач, креатор и власник Телеграма је иначе близак пријатељ сина премијера УАЕ

Оснивач и власник канала Телеграм Павел Дуров ухапшен је у Француској када је његов приватни авион слетео нааеродром у околини Париза. Дурову су стаљене лисице на руке, а лепа Јулија која је била у пратењи њега је нестала. Уследио је нови спор Француске и Русије и вршење притиска на Дурова због Телеграма кога се пола Европе плаши и сви европски политичари дрхте од њега јавно, а користе га тајно.

Иначе Дуров је у Париз стигао из Дубаиа што је додатно изнервирало емиратске шеике, који са Русима генерално имају одличне односе и навалу руских милијардера, тајкуна и бизнисмена од када трају санкције и рат у Украјини.

Колико је акција француских власти изнервирала шеике говори и одлука да се на лед до даљњег, односно док се Дуров не пусти, стави куповина 80 ловаца Рафал у верзији Ф-4 што се сматра највећом набавком и чија вредност посла је 10 милијарди долара са чиме је фактички компанија Дасо остала без озбиљног и вредног посла.

Да ствар буде још гора по Французе оснивач, креатор и власник Телеграма је иначе близак пријатељ сина премијера УАЕ, а хапшење Дурова разбеснело је све у Дубаију и Абу Дабију, а не само у Русији и Белорусији.

По Французе је горе то што Руси сво пословање врше преко Емирата, велика је навала туриста и зараде што шеици сматрају директном претњом по интере државе.

Такође поједини “стручњаци” сматрају да је својим поступцима Француска направила озбиљну грешку јер је изазвала гнев према Паризу који је посао деценије довео у питање једним хапшењем и све договоре и везе Уједињених Арапских Емирата и Француске.

У бројкама према Милитари балансу за 2024 то изгледа: 54 Rafale B; 41 Rafale C (Rafale који ће бити модернизовани на стандард F3-R ). Наручено је укупно 234 од планираних 286. Потврђено је да ће отприлике 152 бити испоручено до 2018. године, али од 2017. године, 149 је испоручено. 2018. ће бити испоручена три Рафала, а затим ће 2024. бити испоручено свих 28 преосталих од првобитно наручених 180. Остало би да се испоручи 54 до 2030. године.

Грчка

Грчки сусрет са борбеним авионима типа Рафал догодио се 2020 године када је наручено било 18 Рафала и наредне 2021. године још шест. Прв Рафал у Грчко РВ дошао је јула 2021, а додатних 15 је стигло јуна 2023. Сви борбени авиони смештени су у ваздухопловној бази Тангара и налазе се у саставу 322. ескадриле Соколови.

Хрватска

Трећа земља која ће ускоро добити авионе Рафал јесте Хрватска. ова земља је после дужег гледања и пропале афере са набавком половних Ф-16 Барак од Израела одлучила да купи половне борбене авионе типа Рафал у верзији F3-R. Хрватска је наручила 12 летелица C/B F3-R од тога 10 једноседа C F3-Rи два двоседа у верзији B F3-R. Првих шест који су предати у власништво хрватског РВ биће испоручени до краја априла текуће 2024 и то 2 двоседа и 4 једноседа, док преосталих 6 једноседа биће испоручени у 2025. Први хрватски Рафали налазиће се у 91. ваздухопловној бази.

4 коментара на “ЕМИРАТИ СТАВИЛИ НА ЛЕД КУПОВИНУ 80 РАФАЛА ВРЕДНИХ 10 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА ЗБОГ ХАПШЕЊА ПАВЕЛА ДУРОВА У ПАРИЗУ

  1. Meni sada nije ništa jasno,ova vaša matematika kaze,12 rafala za Srbiju 3 milijarde,znači 250 miliona po aparatu,a za Emirate 80 komada za 10 milijardi odnosno 125 miliona po komadu,pa ja vas pitam ko ovde koga zajebava….dali vi uopšte imate verodostojne podatke,ili jeto ona stara maksima da sirotinja sve duplo plaća,ćao bre….

  2. Дефинитивно ће овај да нас увуче у дугове до гуше, и 10 следећих генерација ће да их враћа. Дефинитивно купује благонаклоност запада и умоболну жељу за влашћу парама дадашњих и 10,15,20 будућих генерација. Бојим се да када не будемо могли да враћамо дугове, све ми се више чини да нам се такав сценарио ближи, почеће распродаја, електродистрибуције , поште, плодног земљишта по Војводини, односно онога што је остало, бања и свега што ће дужнику да се свиди и шта буде нанишанио прстом. “Умишљени Наполеон” ће у договору са Швабама да га пусти низ воду само тако. Е онда ће код нас да почне лудница и са курсом и ценама. Рафали ће да буду неискоришћене потентне машине, са 50-так сати месечног налета.

    1. Ма јок море! Не секирај се ништа! Кад се будне почео копати литијум све паре које ће се зарадити даће се за тих 12 Рафала! Економија и трговина до јаја!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *