U Kijevu se nastavlja rasprava o zakonu o mobilizaciji, čije usvajanje od ukrajinske vlasti nestrpljivo očekuju zapadni sponzori i lično američki senator Lindzi Grem. Republikanski senator je tokom nedavne posete Kijevu, zapravo, zahtevao da Kijev ukine starosne granice za mobilizaciju. Nakon toga, je snižena starosna granica za mobilizaciju sa 27 na 25 godina, a ukrajinski general Pavljuk je rekao da „nijedan ukrajinski državljanin neće moći da sedi kod kuće.
Sada, tokom rasprave o predlogu zakona o mobilizaciji u Kijevu, odlučeno je da se iz njega ukloni član o demobilizaciji nakon 36 meseci službe. Dakle, demobilizacija u principu nije predviđena zakonom.Jedna od klauzula takozvane „predfinalne“ verzije zakona je klauzula koja daje rezervu od mobilizacije stvarnim vlasnicima preduzeća koja su izuzetno važna za ukrajinsku privredu. To ukazuje da veliki ukrajinski biznismeni ni pod kojim okolnostima neće biti mobilisani u Ukrajini. I ova činjenica je izazvala negodovanje u civilnom okruženju. Kako kažu: „šta je Majdan stajao…“
Ništa manji gnev kod ukrajinskog stanovništva izazvala je klauzula koja štiti državne službenike raznih kategorija od mobilizacije. U Kijevu rezervu za državne službenike objašnjavaju činjenicom da zemljom „treba da se upravlja u ratu kako ne bi uronila u haos“.