Током извршавања борбеног задатка погинуо је пуковник Константин Оборин, познат као „Камиказа“. Према руским изворима погинуо у совјетском Јак-52 током борбе са Геранима.
Украјински и совјетски пилот, ветаран рата у Авганистану, погинуо је у на затаку, када је у Авиону Јак-52 одбијао руски напад. Вест о смрти је потврдио и градоначелник Одеса, као и породица пилота. Оборин је страдао у борби са дроновима “Геран-2”, летећи у свом старом совјетском авиону, какве је сам одржавао и подржавао у авио-клубу „Одеса“. Ови авиони се активно користе у борби против руских дронова, пре свега због чињеница их је тешко уочити, да имају мало брзину и да у њој, као и у овом случају могу да врше задатке и пилоти у пензији.Руски изори пишу да је авион био оборен од стране своје ловине, односно од руског дрона “Геран”. Иако је овај сценарио теже изводљив, чињеница је да су и други украјински пилоти страдали у борби са Геранима. Максим Устименко, је управљајући авионом F-16 погинуо током одбране од ваздушног напада. Устименко је успео да обори седам ваздушних мета пре погибије. Руски дронови су више пута бележили на својим камерама управо старе совјетске авионе.
Парадокс и трагична иронија оличавају се у судбини Оборина. Био је совјетски војник и ветеран, његова породица вуче корене од совјетских пилота, а погинуо је у совјетском школском авиону. Сиболично, могуће управо у апарату у којем је начинио свој први лет.
Ako se na maloj distanci obori dron koji nosi oko 50 kilograma eksploziva i dođe do detonacije te bojeve glave nije čudo da ta eksplozija može ozbiljno da ošteti letelicu koja napada dron. Ta pojava je primećena još 1944. godine kad su piloti RAF obarali nemačke leteće bombe V-1 i kada je ekplozija pogođenih V-1 bila u stanju da sruši lovca koji je gađa.