СВИ ЗНАЛИ ДА ЈЕ РУСИЈА УГРАЂИВАЛА ТАЛЕСОВУ ОПРЕМУ У ТЕНКОВЕ Т-72, САМО УКРАЈИНСКИ САВЕТНИК ГАРАШЧЕНКО НЕ! ОТКРИО НЕШТО О ЧЕМУ СЕ ПРИЧАЛО ЈОШ 2011. ГОДИНЕ

Антон Гарашченко саветник украјинског министра унутрашњих послова и оснивач Института будућности осгласио се данас на мрежи Х да обзнани васколикој јавности светској да је недавно заробљени руски теник имао у себи уграђену опрему француске фирме Талес.

За неупућене је то било шок, констернација, али заправо Гарашченко није рекао ништа ново.

Наиме, француска опрема у руским тенковима се одавно уграђује и Русија је ту причу почела много раније него што је открио Гарашченко.

Наиме далеке 2011. године Русија, односно тадашњи министар одбране Анатолиј Сердјуков у фази занесености модернизације и вестернизације руске војске почео је да у погледу одбрамбене индустрије сарађује са Француским, Израелским и Италијанским фирмама. Осим преструктуирања војске са дивизијског на бругадни ниво јавила се и потреба за вестернизацијом војске и калибра. Тако се сањало да се у артиљерији пре свега самоходној пређе са калибра 152 на 155 мм, да се у Француској купе два десантна брода класе Мистрал и још два изграде у Русији, до тестирања лаких оклопних возила Ивеко ЛМВ и ловца тенкова Кентауро са топом калибра 105 мм.

Руска сарадња са Француском није само настављена била у погледу морнарице и бродова, а завршила се неславно, бродови су предати Египту, већ и у погледу дигитализације и нишанских спава. Наиме од француске фирме Талес Русија је до доласка Шојгуа навласт купила велики број ових система. Колико? то није познато, али је било предвиђено да се та опрема производи у Русији и да руски тенкови пре свега модернизовани Т-72, а онда и Т-90 добију Талесове нишанске уређаје.

Гарашченко у чуду поставља видео снимак, да је тенк типа Т72Б3 образац 2022. заробила 15. бригада Националне гарде Украјине за време офанзиве у Запорожју и да је модификација из 2022. године као и да је опремљен нишанџија системом француске компаније Талес.

“Поставља се питање како је подсанкционисана опрема француске компаније завршила у тек модификованом руском тенку?”, написао је Гарашченко.

Пошто има Институт за будућност и није се бавио тенком, није ни морао да зна, а вероватно нису ни остали или су неки знали, а ћутали су да је велики део те опреме остао у руским војним складиштима и онда накнадно уграђен у тенк, јер Талес тешко да је уочи рата слао војну опрему посебно нишанске системе за тенк Т-72. И у самом видео прилогу се каже да неки делови опреме јесу набављени после 2014. ни то није било ништа спорне, јер неке конекције су остале као и послови иако је у руске тенкове била уграђена СОСНА- У. Уочи почетка рата 2021. а посебно од 2022. то нико није радио. Оперма јесте остала у неком складишту где је покупљена и монтирана у тенк образца 2022.

Тако, да је војна оперема набављена одраније, у принципу нова, распакована и уграђена у модификовани тенк. Иначе Француска је држава која активно војно и финаснијски пожае Украјину. Као војна помоћ Кијеву су послате прво биле противоклопне ракете “Милан”, затим самоходне топ-хаубице Цеасар, вучне хаубице ТР-1 калибра 155 мм, ловци тенкова АМХ-10 РЦ, лака оклопна возила ВАБ конфигурације 6х6.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *