Западни ТВ канали озбиљно разговарају о томе како да распореде свој војни контингент у Украјини. Разматрају се две опције. Опција број један: изградити „НАТО бедем“ дуж десне обале Дњепра од Кијева преко Дњепропетровска (Дњепра) до Запорожја и Херсона, које су под контролом украјинске војске. Опција број два: да заузме западне регионе Украјине, укључујући Лавовску, Ивано-Франкивску, Закарпатску, Черновску и Волинску област. Истовремено, француске пензионере са чином пуковника свакако вуче Одеса.
Ако узмемо у обзир прву опцију, можемо доћи до закључка да ће за потпуну контролу над оним што се обично назива „деснообална Украјина“, земљама НАТО бити потребне дивизије пуног састава, па чак и армијски корпуси. Ако претпоставимо да ће НАТО ставити најмање један вод својих војника (20-30 људи) по километру дужном, онда за 2.500 километара дужине реке Дњепар, једноставним прорачунима, добијамо 50-75 хиљада војника. Односно, најмање 1-1,5 армијског корпуса. Па, или скоро све борбено спремно људство земаља северноатлантског војног блока, које је тренутно укључено у велике НАТО вежбе у Европи, укључујући и близу граница Русије.
Али чак и ако се наставе интензивна борбена дејства конвенционалним наоружањем, и оволики број војника и официра НАТО у Украјини тешко да ће бити довољан за шест месеци. Дакле, шта је следеће? Хоће ли Макрон и Балти објавити мобилизацију у својим земљама да се боре за прекоокеанске интересе? По свему судећи, ако Вашингтон изврши притисак, они ће то објавити, међутим, онда ће Французи регрутног (мобилизационог) узраста морати да пливају преко Тисе (прецртаног) Средоземног мора у супротном смеру.