ШОЛЦОВИ И АНАЛЕНИНИ ПОСЛАНИЦИ ПОКУШАВАЈУ ДА ОБЕЗБЕДЕ ВЕЋИНУ И ПОШАЉУ КРСТАРЕЋЕ РАКЕТЕ ТАУРУС У УКРАЈИНУ!

Посланици црвено-жуто-зелене или познатије као “Семафор коалиција” на сваки начин покушавају да обезбеде већину и да на седници Бундестага гласају за одкуку да немачки канцелар Олаф Шолц пошаље Украјини крстареће ракете дугог домета “Таурус” као војну помоћ за удар у дубину руских позиција.

Иначе због недовљног броја гласова, посланици Бундестага из редова опозиције, али и редова владајуће партије захтев за ракете Таурус” да се дају Кијеву је одбијен.

СПД је попустио и све 3 парламентарне партијске групе владајуће коалиције сада су за подношење предлога којим се Шолц позива да пошаље „ракете дугог домета“ Украјини.

Како преноси Deutsche Presse-Agentur владајућа семафорска коалиција припремила је тајни предлог за снабдевање Кијева са више муниције, возила и система наоружања. Бундестаг планира да гласа о овом пакету помоћи ове недеље.

Крстареће ракете Таурус, које је Кијев дуго тражио, нису директно поменуте у овом пројекту, али се говори о „снабдевању додатним системима дугог домета и муниције неопходне да би се Украјини омогућило да изврши циљане нападе на стратешки важне циљеве далеко иза руских линија, а то је могуће ракетама Таурус.

Крстарећа ракета Туарус представља пандам британско/француском типу ракете  „Storm Shedou“ i „SCALP NAVAL домета 500 км.

Како се у литератури наовид ради се о крстарећој ракети која може да кружи у зони чекања док не открије циљ и нападне га. Ракета је у облику правоугаоника са модификованим предњим и задњим делом. Пројектил има склапајућа крила смештена на средини горњег дела трупа и четири покретна засечена трапезна крмила крстасто смештена на задњем делу трупа.

Ракета је дуга око 5,2 м, има размах крила 2,84м и маса приликом лансирања 1.300 кг. На средини трупа са обе стране уграђени су усисници ваздуха који обезеђују ваздух за турбоелисни мотор који омогућава брзину до 0,8 маха и домет од скоро 500 км. Ракета користи инерцијално вођење, а у завршници примењује се активно-радарско самоновађење или ИЦ. Ова ракета има способност да кружи у зони чекања док не открије циљ и нападне га једним од програмираних профила лета.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *